У листі від 05.09.2013 р. № 1-7/6801 Державна служба інтелектуальної власності розповіла про порядок розгляди заявки на промисловий зразок і визнання недійсним патенту.
Відповідно до пункту 8 ст. 14 Закону "Про охорону прав на промислові зразки" по заявці на промисловий зразок проводиться формальна експертиза без перевірки заявленого промислового зразка на його відповідність умовам патентоспроможності (новизна).
Згідно з пунктом 4.1 Правив розгляди заявки на промисловий зразок після дати подачі заявки і за наявності документу про сплату збору за подачу заявки проводиться формальна експертиза заявки при якій:
- визначається приналежність об'єкту, що заявляється, до об'єктів, яким надається правова охорона;
- перевіряється правильність оформлення документів заявки відповідно до розділу 3 Правив і відповідність матеріалів заявки вимогам ст. 11 Закону;
- проводиться класифікація об'єкту, що заявляється, згідно Міжнародної класифікації промислових зразків (МКПО);
- перевіряється єдність промислового зразка.
Якщо заявка на промисловий зразок відповідає формальним вимогам ст. 11 Закону і документ про сплату збору за подачу заявки відповідає встановленим вимогам, то Державною службою приймається рішення про видачу патенту.
Держслужба інтелектуальної власності відмітила, що згідно з пунктом 1 ст. 18 Закону патент на промисловий зразок видається під відповідальність його власника без гарантії дії патенту.
Відповідно до пункту 2 ст. 27 Закону юрисдикція судів поширюється на усі правовідносини, що виникають у зв'язку із застосуванням справжнього Закону. Так, патент на промисловий зразок може бути визнаний недійсним (повністю або частково) в судовому порядку, зокрема, у разі невідповідності запатентованого промислового зразка умовам патентоспроможності (новизна ), певним Законом, або видачі патенту внаслідок подачі заявки з порушенням прав інших осіб.
Рішення суперечок по патентів на промислові зразки чинним законодавством віднесено виключно до компетенції судів (пункт 2 ст. 27 Закону).