16 вересня в Ялті стартувала XХI Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні питання інтелектуальної власності".
Ключові фахівці в області інтелектуального права з різних країн світу зібралися в Ялт е на сам ом масштабному в Україні Форумі, який присвячений сфері правової охорони інтелектуальної власності, з метою обговорення і вироблення ефективних рішень проблем інтелектуальної власності для підвищення привабливості України з боку іноземних інвесторів.
В ході першого дня конференції були відмічені позитивні тенденції розвитку у сфері інтелектуальної власності, у тому числі досягнення в області захисту авторського права, все більше і більше фахівців приділяють увагу виробленню рішень для того, щоб Україна більше не вважалася "однією з самих піратських країн світу".
У рамках другої секції конференції : "Практичні аспекти комерціалізації прав інтелектуальної власності. Міжнародні інструменти трансферу технологій. Економіка інтелектуальної власності" виступив керівник практики судових суперечок і медиации АТ "Юскутум" Антон Куц з доповіддю на тему: "Чому придумати велосипед в Україні може бути вигідно, або в чому полягає патентний троллинг". Була розкрита проблема патентного троллинга в реаліях України, у тому числі розглянуті цілі і результати троллинга, також дані поради по запобіганню атаці митного троля і безпосередньо у разі виникнення проблеми необхідні дії при затриманні товару на митниці.
Михайло Пергаменщик юрист практики IT і медіа права АТ "Юскутум" розповів про самі знакові події, що сталися за кордоном в 2013 році в області патентування ПО. Серед іншого, доповідач аналізував судове рішення в справі CLS Bank v. Alice Inc. (США)наслідки впровадження Унітарного патенту в Європі і розвінчував чотири основні міфи про корисність патентування ПО, зокрема:
1) патент на ПО охоплює усе ПО цілком;
2) патент на ПО не відрізняється від патенту на фізичні об'єкти;
3) публікація патентів сприяє поширенню знань в галузі;
4) патент на ПО допомагає дрібним компаніям конкурувати з великими корпораціями.