Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

За видачу посвідчень загси не мають права вимагати оплату понад держмито

18 вересня 2013, 13:17
2272
1
Реклама

Працівники органів державної реєстрації актів цивільного стану окрім квитанцій на сплату держмита часто виписують додаткові квитанції. Обмудсман обратиля до керівника Укргосреестра стосовно неприпустимості нав'язування платних послуг і необхідності належного інформування громадян про порядок їх надання.

Згідно частини третьої ст. 20 Закону "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" відділи РАГС можуть робити платні послугиперелік яких затверджений постановою Кабміну від 22.12.2010 р. № 1168, а Порядок надання платних послуг затверджений наказом Мінюсту від 27.12.2010 р. № 3335/5.

Відповідно до п. 2 Порядки, держреєстрація народження, браки, розірвання браку, зміни імені, смерті, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх відновлення і анулювання, видача посвідчень про держреєстрацію актів цивільного стану і тому подібне - здійснюється безкоштовно, за винятком сплати держмита у встановлених законодавством випадках.

Також і роз'яснення прав і обов'язків, порядку держреєстрації і тому подібне безпосередньо при державній реєстрації актів цивільного стану і розгляді поданої заяви здійснюється працівником відділу РАГС безкоштовно. Надання правової допомогипередбаченою пунктом 4 Переліки, полягає в наданні консультації і оформленні працівником відділу РАГС відповідної заяви відносно повторної видачі свідчень і інших документів про держреєстрацію актів цивільного стану.

Пунктом 5 Порядку визначено, що надання платних послуг здійснюється за бажанням і за письмовою заявою фізособи, в якій вказуються прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання (перебування) і вид платної послуги відповідно до Переліку. Працівники відділу РАГС зобов'язані попередити фізичну особу про вартість послуги.

Слід також відмітити, що від оплати платних послуг звільняються особи, які користуються пільгами по сплаті державного мита, зокрема, громадяни - за реєстрацію народження фізособи і його походження, смерті, за видачу їм свідчень у разі внесення змін до актових записів про народження у разі визнання батьківства (материнства), усиновлення, а також у зв'язку з помилками, допущеними при реєстрації актів цивільного стану.

Джерело: прес-служба омбудсмана.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини