Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС

18 вересня 2013, 12:59
126
2
Автор:
Реклама

Текст проекту угоди був опублікований на сайті Кабміну в серпні. Документ налічує 236 сторінок тексту. Проект угоди, що включає всеосяжну зону вільної торгівлі з ЄС, складається з семи розділів і 486 статей, ряд з яких присвячений діяльності медіа, захисту персональних даних, захисту інтелектуальної власності і т. д.

Згідно з проектом угоди цілями асоціації є: сприяння поступовому зближенню сторін, поглиблення участі України в політиці, програмах і агентствах ЄС, введення умов для посилених економічних і торгових стосунків, які вестимуть до поступової інтеграції України у внутрішній ринок ЄС, у тому числі завдяки створенню поглибленої і усеосяжної зони вільної торгівлі, поглиблення співпраці у сфері безпеки з метою забезпечення верховенства права і поваги до прав людини і основних свобод. Україна також зобов'язується адаптувати вітчизняне законодавство з вказівкою конкретних термінів. Зокрема, передбачається приведення законодавства про аудіовізуальні медіапослуги течія двох років після набуття чинності документу.

Після схвалення урядом пропозиція про підписання угоди про асоціацію буде передана Президентові України. Київ сподівається підписати угоду під час саміту Східного партнерства 28-29 листопада у Вільнюсі.

Нагадаємо, європейські країни готові підписати угоду з Україною за умови, що Київ виконає узяті на себе зобов'язання. Євросоюз в той же час не має наміру скорочувати перелік вимог, висунених Україні для підписання угоди про асоціацію, проте готовий піти на компроміси. Янукович пообіцяв, що Україна виконає усі вимоги.

Угода про асоціацію з Європейським союзом - ця угода між Європейським союзом і державою, що не є членом ЄС, яке створює рамки для співпраці між сторонами. Області співпраці зазвичай зачіпають розвиток політичних, торгових, соціальних, культурних зв'язків і зміцнення безпеки. Правова база для такої угоди була створена статтею № 217 Договорів про функціонування Європейського союзу.

ЄС зазвичай укладає угоди про асоціацію в обмін на зобов'язання проведення політичних, економічних, торгових або судових реформ. У обмін на цю асоційовану державу може отримати безмитний доступ до деяких або усіх ринків ЄС, ринку сільськогосподарських продуктів і т. д., а також фінансову або технічну допомогу. Угода про асоціацію може включати угоду про вільну торгівлю між ЄС і третьою країною.

Угода про асоціацію має бути ратифікована усіма державами-членами ЄС.

У новітній історії такі угоди були підписані у рамках двох політик ЄС : Процесу стабілізації і асоціації і Європейської політики сусідства. Держави Балканського півострова беруть участь в першій. Друга політика поширюється на середземноморські держави і держави Східної Європи.

Джерело: РБК-Україна.

Також читайте: Колесниченко хоче відмінити курс на інтеграцію в ЄС.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини