Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Депутат придумав, як розв'язати проблему реєстрації похідних прав на земельні ділянки

16 вересня 2013, 14:13
270
1
Автор:
Реклама

Народний депутат Олег Кулинич зареєстрував законопроект № 3237 відносно уточнення повноважень нотаріусів і особливостей реєстрації похідних прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення.

Пропонується встановити, що нотаріус при здійсненні нотаріальних дій відносно земельної ділянки має доступ і користується Державним земельним кадастром. При здійсненні нотаріальних дій відносно земельної ділянки (окрім посвідчення заповіту) нотаріус здійснює пошук в Госземкадастре відомостей про зареєстровану земельну ділянку і по його результатах за допомогою програмного забезпечення кадастру формує витягання з нього про земельну ділянку, перший екземпляр якої залишається в справі державної нотаріальної контори або приватного нотаріуса.

Крім того, держреєстрація похідного речового права на земельну ділянку з/х призначення, право власності на який виникло і оформлено в установленому порядку до 1 січня 2013 р., здійснюється одночасно з держреєстрацією права власності на таку ділянку (крім випадків, коли право власності на таку земельну ділянку вже зареєстроване в Державному реєстрі прав) на підставі заяви про держреєстрацію прав і їх обтяжень, поданого власником або набувачем відповідного права, або уповноваженим ними особою.

У Перехідних положеннях Закону про держреєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжили відзначається, що на період до 1 січня 2018 р. заява про держреєстрацію прав і їх обтяжили в електронній формі можуть подавати виключно державний кадастровий реєстратор, державний виконавець, а також у разі держреєстрації права оренди земельної ділянки з/х призначення - власник або набувач права оренди, або уповноважена ними особа.

Кабмін у свою чергу до 1 січня 2015 р. повинен забезпечити автоматизоване перенесення записів Державного реєстру земель в Державний реєстр прав. З моменту автоматизованого перенесення відповідної інформації такі записи вважаються відомостями Державного реєстру прав, а права на відповідні земельні ділянки - зареєстрованими (крім випадків, коли права на такі земельні ділянки зареєстровані в Державному реєстрі прав після 1 січня 2013 р.) .

Також депутат хоче доповнити КоАП і встановити, що порушення встановлених законом термінів внесення відомостей в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно, надання таких відомостей, витребування не передбачених законом документів для внесення відомостей в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно і надання таких відомостей, - спричиняють за собою накладення штрафу на держреєстраторів від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини