У листі від 05.09.2013 р. № 1/9-608 Минбразования розповіло про добродійні внески, нагадавши, що прийом добродійних внесків від физ- і юрособ відбувається виключно на добровільній основі відповідно до Порядком отримання добродійних (добровільних) внесків і пожертвувань від юридичних і фізичних осіб бюджетними установами і установами освіти, охорони здоров'я, соціального захисту, культури, науки, спорту і фізичного виховання для потреб їх фінансування з обов'язковим оформленням відповідної документації і віддзеркаленням у бухобліку.
У учбовому закладі за рішенням загальних зборів (конференції) можуть створюватися і діяти рада установи, діяльність якої регулюється його статутом, а також батьківський комітет, опікунська рада, учнівський комітет і тому подібне Батьківські комітети є добровільними органами громадського самоврядування, створеними на основі єдності інтересів батьків по реалізації прав і обов'язків своїх дітей при організації їх життєдіяльності в закладі.
Відповідно до Зразковим положенням про батьківські комітети (радах) загальноосвітнього учбового закладу вони можуть створювати добродійні фонди відповідно до чинного законодавства, у тому числі контролювати вступ і розподіл грошейбрати участь у вирішенні інших питань, передбачених статутом цих фондів.
Опікунська рада учбового закладу вживає заходи по зміцненню матеріально-технічної і навчально-методичної бази, привлечени. додаткових джерел фінансування установи, улучшени. умов для організації учбово-виховного процесу, стимулировани. творчої праці педагогічних працівників. Дирекція школи і педагогічні працівники не повинні втручатися в діяльність добродійних фондів і опікунських рад.
Також Міносвіти відмітило, що питання введення додаткових освітніх послуг у учбових закладах розглядаються тільки за згодою (заяві) батьків дитини або осіб, їх замінюючих, за рахунок засобів батьків чи осіб, їх замінюючих, физ- і юрособ на основі угоди між батьками і учбовим закладом.