Наказом від 18.06.2013 р. № 411 Мининфраструктуры внесло зміни в Правила технічній експлуатації портових гідротехнічних споруд.
Документ доповнений додатками, що встановлюють форму:
- паспорти гідротехнічної споруди;
- паспорти судноподнимающего споруди;
- паспорти судноплавного каналу;
- паспорти портової акваторії.
Також встановлені основні принципи визначення параметрів для складання паспорта гідротехнічної споруди (причального). Залежно від призначення і облаштування територія перевантажувального комплексу може бути умовно розділена на технологічні зони:
- пограничну - ділянка причалу, на якому є швартові і відбійні пристрої, предназначенныя для стоянки і обслуговування судів;
- перехідну - служить для передачі і короткочасного зберігання вантажу в процесі проведення навантажувально-розвантажувальних робіт;
- тилову - призначена для організації складів, накопичення вантажів, виконання інших складських технологічних операцій.
Ці зони визначаються розрахунковим шляхом, у тому числі виходячи з схем допустимих експлуатаційних навантажень. Параметри розрахунково-технологічної ширини причалу визначаються окремо для кожного конкретного випадку. За розрахунково-технологічну ширину причалу залежно від особливостей експлуатації кожного причалу слід приймати ширину пограничної зони або сумарну ширину пограничною і перехідною зон.
Нагадаємо, що Порядок ведення Реєстру гідротехнічних споруджень морських портів затверджений наказом Мининфраструктуры від 18.02.2013 р. № 91.