Миндоходов нагадало, що реєстрація платником ПДВ здійснюється по добровільному рішенню або в обов'язковому порядку. У обох випадках платник повинен подати в орган Миндоходов по своєму місцезнаходженню реєстраційну заяву за формою № 1 - ПДВ. У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації платником ПДВ орган Миндоходов на п'ятий робочий день видає посвідчення платника ПДВ. Посвідчення видається фізособі- підприємцеві або безпосередньо керівникові юрособи або представникові таких суб'єктів господарювання.
У разі неотримання свідоцтва платника ПДВ в другій половині п'ятого робочого дня, воно прямує поштою по місцю знаходження підприємства рекомендованим листом з повідомленням про вручення.
У випадку обов'язковій реєстрації реєстраційна заява подається не пізніше 10 чисел календарного місяця, що йде за місяцем, в якому уперше досягнутий об'єм операцій (перевищення 300 000 грн.) оподаткувань . Датою реєстрації платника ПДВ, яка вноситься в Реєстр платників ПДВ і вказується у свідоцтві, являється дата, що відповідає даті здійснення запису у вказаному Реєстрі про таку реєстрацію.
Для добровільній реєстрації реєстраційна заява подається не пізніше чим за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого такі особи вважатимуться платником ПДВ і мати право на податковий кредит і виписку податкових накладних. Датою реєстрації платника ПДВ, яка вноситься в Реєстр платників ПДВ і вказується у свідоцтві, являється дата першого дня місяця, що йде за місяцем, в якому подана реєстраційна заява.
Миндоходов вказало, що реєстрація платників ПДВ чітко регламентована і здійснюється на підставі ст.183 Податкового кодексу і Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість.
За інформацією Миндоходов.