Наказом від 01.08.2013 р. № 679 Мінохоронздоров'я затвердило Порядок освіти медичною консультативною комісії з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров'я.
Комісія утворюється Мінохоронздоров'я АРК, структурними підрозділами з питань охорони здоров'я обласних, Київською і Севастопольською міських держадміністрацій.
Комісія розглядає питання підтвердження факту народження жінкою дитини поза установою охорони здоров'я по письмовій згоді жінки, що народила дитину, або її чоловіка, родичів, інших осіб, представника служби у справах дітей у разі, коли установою охорони здоров'я не проводився огляд жінки і дитини.
До складу Комісії входять не менше 5 чоловік: заступник керівника відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров'я, який згідно з розподілом функціональних обов'язків відповідає за питання материнства і дитинства, фахівці із спеціальностей "Акушерство і гінекологія", "Неонатологія", "Педіатрія" і "Медична генетика".
Також затверджено Положення про медичну консультативну комісію з підтвердження факту народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров'я.
Встановлено, що основними завданнями rомиссии є:
- розгляд питання про підтвердження факту народження дитини зовні установою охорони здоров'я за письмовою заявою шляхом аналізу документів, визначених пунктом 4 Порядку підтвердження факту народження дитини зовні установою охорони здоров'я (далі - Порядок);
- ухвалення рішення про обов'язковий огляд жінки і дитини і напрям їх для проведення огляду у разі відсутності документів, визначених підпунктом 7 пункту 4 Порядки;
- ухвалення рішення про підтвердження або відмову в підтвердженні факту народження жінкою дитини поза установою охорони здоров'я;
- складання укладення у 1-денний термін з дня ухвалення рішення;
- видача одного екземпляра укладення в одноденний термін з дня його складання для пред'явлення його у відділ держреєстрації актів цивільного стану або негайне напрями укладення відповідному головному управлінню МВС в АРК, областях, містах Києві і Севастополі (у разі відмови в підтвердженні факту народження дитини).
Організаційною формою роботи є засідання, які проводяться при вступі звернень заявників, але не рідше за один раз в місяцьз метою перевірки отриманих звернень відносно підтвердження факту народження жінкою дитини поза установою охорони здоров'я.
Крім того, постановою внесені зміни в Положення про експертизу тимчасової непрацездатності. Документ доповнений нормою, що встановлює, що лікарсько-консультативна комісія установи охорони здоров'я надає медсправку про огляд дитини, що народилася зовні установою охорони здоров'я, і медсправку про огляд жінки для підтвердження факту народження нею дитини поза установою охорони здоров'я по формах, затверджених додаткам 1, 2 до Порядку.
Детальніше про Порядку підтвердження факту народження дитини поза установою охорони здоров'я читайте в матеріалі ЮРЛИГИ.
Нагадаємо, що у разі народження дитини поза установою охорони здоров'я державна реєстрація народження здійснюється на підставі медичного свідоцтва про народження або медичної довідки про перебування дитини під наглядом лікувальної установи (форма № 103-1 / о), форма якої затверджена наказом Мінохоронздоров'я від 08.08.2006 р. № 545і укладення про підтвердження факту народження дитини поза установою охорони здоров'я.