Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Яким чином іноземні компанії враховуються як платники податків?

9 вересня 2013, 12:46
416
0
Автор:
Реклама

Миндоходов в листі від 06.08.2013 р. № 14101/7/99-99-18-05-01-17 нагадало, що згідно п. 64.5 ст. 64 Податкового кодексу основою для постановки на облік (внесення змін, перереєстрації) відособленого підрозділу іноземної компаніїорганізації, у тому числі постійного представництва нерезидента, являється належна акредитація (реєстрація, легалізація) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Так, відповідно до НК для постановки на облік постійні представництва нерезидентів і представництва іноземних юрособ зобов'язані звернутися впродовж 10 календарних днів з дня їх держреєстрації (акредитації, легалізації) в установленому порядку до податкової інспекції по своєму місцезнаходженню.

Згідно Порядку обліку платників податків і зборів для постановки на облік представництво іноземної компанії чи постійне представництво подає до податкової інспекції по своєму місцезнаходженню:

- для представництв - заява по ф. № 1-ОПП (для юрособ і відособлених підрозділів);

- для постійних представництв - заяву про реєстрацію постійного представництва нерезидента як платника податку на прибуток по ф. № 1-РПП;

- копію документу, що підтверджує привласнення коду ЄДРПОУ;

- копію документу про реєстрацію, легалізацію, акредитацію або засвідчення факту створення іншим способом.

Для постановки на облік договору управління майном управитель майна подає до податкової інспекції по своєму основному місцю обліку наступні документи:

- заява по ф. № 1-ОПП;

- копію договору управління майном;

- копію витягання з Державного реєстру про державну реєстрацію договору управління нерухомим майном.

При цьому п. 4.4 разд. IV Порядку обліку визначені особливості постановки на облік іноземної компанії у разі отримання компанією нерухомості або землі в Україні у власність тимчасово з подальшим відчуженням.

Таким чином, для обліку іноземних компаній - власників нерухомості на території України норми п. 4.4 Порядку обліку можуть застосовуватися в поодиноких виняткових випадках і у разі надання в органи Миндоходов копій вказаних вище документів, що підтверджують обмеження відносно терміну користування нерухомістю. Взагалі у разі придбання нерухомості іноземною компанією на обліку повинні знаходитися представництво іноземної компанії, її постійне представництво, управитель майна або підприємство з іноземними інвестиціями.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини