Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Топ-10 правових документів тижня для бізнесу

6 вересня 2013, 14:11
321
0
Автор:
Реклама

Перший день осені приніс з собою ряд важливих законодавчих змін в Україні, серед яких :

- введення механізмів податкового контролю за трансфертним ціноутворенням (на основі Закону № 408 - VII) і сплати збору утилізації на авто (Закон № 422 - VII);

- переформатування системи звітності по єдиному внеску на соціальне страхування в органи Миндоходова не ПФ, як було раніше (закони №№ 404 - VII і 406 - VII), причому звіти про суми нарахованого ЕСВ у вересні треба відправляти до Пенсійного фонду;

- введення нових акцизних марок на алкоголь і тютюнові вироби (постанова КМУ від 03.07.2013 р. № 474);

- обмеження готівкових розрахунків (постанова № 210)у зв'язку з чим Нацбанк визначив, які документи є підтвердженням проведення безготівкових розрахунків.

Поточний тиждень також додав чергову порцію нововведень і правових ініціатив, про десяти найбільш важливих і резонансних з яких ЮРЛИГА і розповість в сьогоднішній підбірці.

1. Нововведення для банків: обнародування відомостей про власників і зміни в Інструкцію по інкасації

2 вересня 2013 р. набуло чинності постанова Нацбанку № 191яким внесені зміни в Інструкцію по організації інкасації засобів і перевезення валютних цінностей у банківських установах в Україні.

Документом передбачені зміни відносно особливостей використання броньованого оперативного автотранспорту, визначення необхідних охоронних заходів у разі здійснення інкасації засобів і перевезення валютних цінностей, а також встановлення максимальних об'ємів валютних цінностей, що перевозяться інкасаторами, та ін.

У свою чергу, 6 вересня набула чинності постанова Правління НБУ № 296яким внесені зміни в наступні документи:

- Положення про порядок реєстрації і ліцензування банків, відкриття відособлених підрозділів;

- Положення про порядок представлення відомостей про структуру власності, що поширюється на банківські установи.

Новими нормами, серед іншого, передбачається обов'язкове розміщення на сторінках офіційного інтернет-представництва НБУ інформації про власників істотної участі у банку (тобто про осіб, прямо або побічно контролюючих 10 і більше відсотків голосів загальних зборів учасників або акціонерів банку). Таку інформацію НБУ розміщуватиме на підставі відомостей, поданих банком. При цьому на банки покладається обов'язок не пізніше чим у місячний термін надавати НБУ для розміщення в мережі змінений перелік власників істотної участі і зображення структури власності, якщо в останній відбуваються які-небудь зміни.

2. Заборона на облаштування парковок на тротуарах і проїжджій частині

3 вересня 2013 р. набуло чинності постанова Кабміну № 583яким внесені зміни в Правила парковки транспортних засобів. Змінами передбачено, що пристрій місць для парковки на тротуарах і проїжджій частині автомобільних доріг забороняється усім суб'єктами господарювання, окрім операторів. У свою чергу, операторам заборонили передавати майданчики для парковки на тротуарах і проїжджій частині автомобільних доріг в користування іншим суб'єктам господарювання.

3. Підписана Конвенція з Мальтою про уникнення подвійного оподаткування

4 вересня 2013 р. була підписана Конвенція про уникнення подвійного оподаткування між Україною і Мальтою.

Документом визначені ставки оподаткування на дивіденди в розмірі 15 % (загальна ставка) і 5 % (для дивідендів, що отримуються компанією, що володіє не менше 20 % капіталу компанії, що виплачує такі дивіденди). При цьому загальні ставки відсотків і роялті встановлені на рівні 10 %.

4. Прийняті зміни відносно обороту авто : новели в процедурі перереєстрації ТС і ведення Реєстру суб'єктів їх утилізації

Кабмін постановою № 610 вніс зміни у Порядок держреєстрації (перереєстрації)зняття з обліку автомобілівавтобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів і мопедів.

Відповідно до змін положення документу відносно випадків заборони зняття авто з обліку поширюються також і на процедуру перереєстрації ТС на нового власника.

Крім того, у зв'язку з набуттям чинності з 1 вересня Закону № 422 - VII про сплату екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації ТС Мінприроди наказом № 350 ствердило Порядок формування і ведення Державного реєстру суб'єктів господарювання, здійснюючий прийом і розбирання утилізованих транспортних засобів.

Документ встановлює процедуру накопичення, обробки, систематизації, зберігання, захисту і використання інформації з Державного реєстру суб'єктів господарювання, здійснюючий прийом і розбирання утилізованих ТС, а також визначає механізм внесення (виключення) суб'єктів господарювання в (з) Реєстр(- а).

Сам Реєстр ведеться в електронному вигляді Мінприроди. При цьому Міністерство забезпечує розміщення Реєстру на своєму офіційному веб-сайті, доступ до якого є відкритим і загальнодоступним.

Окрім того, Кабмін постановою № 627 вніс зміни у ряд своїх нормативних актів, серед яких : Положення про порядок видачі посвідчень водія і допуску громадян до управління транспортними засобами; Порядок підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації водіїв транспортних засобів та ін.

Зокрема, уряд не лише скоротив термін дії водійських прав до 30 років, але і встановив правило про повернення водійського посвідчення особам, позбавленим прав за водіння в нетверезому виді, лише після обов'язкового проходження позачергового медичного огляду і складання іспитів.

5. Затверджені нові Ліцензійні умови для туроператорів

Мининфраструктуры наказом № 465 ствердило Ліцензійні умови здійснення туроператорской діяльності. Серед іншого, документ передбачає відшкодування туроператором матеріальних і моральних збитків у разі невиконання або неналежного виконання умов договору на туристичне обслуговування, а також забезпечення страхування туристів.

При цьому в наказі визначено, що в штаті туроператора повинно налічуватися не менше 30 % працівників із стажем роботи у сфері туризму не менше 3 роківщо підтверджується записами в трудових книжках, або вищою освітою у сфері туризму, підтвердженим дипломом про здобуття вищої освіти. Крім того, наказом Міністерства № 466 затверджений Порядок контролю за дотриманням Ліцензійних умов здійснення туроператорской діяльності і форми акту проведення планової (позаплановою) перевірки дотримання ліцензіатом Ліцензійних умов.

У свою чергу, варто відмітити, що нещодавно були прийняті зміни в законодавство про ліцензування будівельних робіта Мінохоронздоров'я розповіло про деякі положення Ліцензійних умов госпдіяльності по виробництву ліків.

6. "Покращена" реєстрація платників ПДВ і упрощенцев

Учора, 5 вересня, Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Закону "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб - підприємців" відносно реєстрації осіб як платників (податків проект № 2139).

Законом передбачена можливість подачі заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ і обранні спрощеної системи оподаткування державному реєстраторові як додатки до реєстраційної карткидержреєстрації юрособи або фізособи-підприємця, що представляється для проведення.

У органи ДПС одночасно з відомостями реєстраційної картки на проведення держреєстрації юрособи і фізособи-підприємця передається електронна копія заяви про обрання спрощеної системи оподаткування і про добровільну реєстрацію як платника ПДВ, виготовлена шляхом сканування, якщо такі заяви прикладені до реєстраційної картки.

Також відмітимо, що ВР прийняла Закон про внесення змін до деяких законів України відносно скорочення кількості документів дозвільного характеру, які повинні отримувати оператори ринку харчових продуктів (проект № 2938). Окрім того, голова Державної реєстраційної служби нещодавно заявив, що незабаром записатися на реєстрацію бізнесу або нерухомості можна буде через інтернет.

7. Парламент проголосував за євроінтеграційний проект про виконання судових рішень

5 вересня 2013 р. ВР прийняла за основу проект закону про внесення змін до деяких законів України відносно виконання судових рішень (проект № 2399).

Згідно з проектом погашення існуючої заборгованості по судових рішенняхвідповідальність за виконання яких несе держава, здійснюватиметься поетапно і в черговості, встановленій проектом. Розмір бюджетних асигнувань на погашення заборгованості повинен затверджуватися ВР в Законі про Держбюджет України на відповідний рік. Крім того, законопроектом погоджені положення Закону "Про старанне виробництво" і Закону "Про гарантії держави по виконанню судових рішень".

8. За основу прийнятий проект про внесення змін до Митного тарифу

Верховна Рада України прийняла за основу проект закону про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом "Про Митний тариф України" (проект № 2105а). Проект розроблений з метою приведення законодавчої бази країни у відповідність з положеннями Міжнародної конвенції про Гармонізовану систему опису і кодування товарів, до якої приєдналася Україна. Проектом передбачається зменшення пільгових ставок ввізного мита на деякі товари.

Згадаємо також, що нещодавно був ухвалений Закон про виробництво органічної з/х продукціїа Миндоходов нагадало особливості митного оформлення ТС.

9. Кабмін схвалив спрощення процедури видачі сертифікатів і свідчень відповідності

4 вересня 2013 р. Кабмін підтримав розроблений Мінекономрозвитку законопроект, що вносить зміни в Декрет КМУ "Про стандартизацію і сертифікацію", головною метою якого є спрощення процедури видачі сертифікатів відповідності і свідчень про визнання відповідності. Зокрема, передбачається, що реєстраційні номери сертифікатам відповідності і свідченням про визнання в державній системі сертифікації привласнюватимуть органи по сертифікації.

Законопроектом також забезпечений перехід від обов'язкової сертифікації до системи оцінки відповідності шляхом визначення кінцевої дати дії Декрету КМУ "Про стандартизацію і сертифікацію" як законодавчого акту, регулюючого державну систему сертифікації в Україні. Це дозволить перейти до оцінки відповідності продукції вимогам технічних регламентів до 1 січня 2020 р.

Крім того, нещодавно були внесені зміни в техрегламенты для відповідності європейським стандартам.

10. Податкова нагадала, що електронну звітність по РРО ніхто не відміняв

ДПС в роз'ясненні нагадуєщо Законом № 357 - VII перенесений тільки термін набуття чинності норм про відповідальність суб'єктів господарювання за неподання в органи Миндоходов електронної звітності по РРО, а сам обов'язок представлення такої звітності ніхто не відміняв.

Отже, з 01.01.2013 р. суб'єкти господарювання, що використовують РРО, зобов'язані подавати електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків РРО в органи прибутків і зборів по дротяних або бездротових каналах зв'язку за технологією Нацбанку.

Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте по посиланню.

Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини