На сайті Мининфраструктуры опублікований проект змін в Правила перевезення пасажирів, багажу, грузобагажа і пошта залізничним транспортом України, затверджених наказом Міністерства транспорту і зв'язку України від 27 грудня 2006 № 1196.
Визначається, що Укрзалізниця залежно від пасажиропотоку і місцевих умов може закривати продаж проїзних документів на окремі потяги до станцій, які близько розташовані від станції відправлення на шляху дотримання потягу, за наявності альтернативних потягів в / від цих станцій (пасажиропотік зараз не передбачений як умова).
Також тепер в касових залах попереднього продажу проїзних документів не треба буде розміщувати плакати з розкладом руху пасажирських потягів по станції Киев-Пассажирский, оскільки ця назва станції виключається з положень Правил, залишаючи тільки обов'язок розміщувати розклад по станції розташування кас.
При замовленні через інтернет електронний проїзний документ на бланку не виводиться, а отриманий пасажиром посадочний документ, роздрукований на папері або збережений на електронному носії (мобільний телефон, компактний персональний комп'ютер і тому подібне), підтверджувальний факт сплати засобів пасажиром. Унікальний код, інформація з якого прочитується провідником вагону за допомогою відповідного пристрою або заноситься у відповідну відомість за формою, встановленою Державною адміністрацією залізничного транспорту України, підтверджує статус документу (сплачений, використаний, погашений, повернений).
Ряд доповнень вноситься в Правила відносно перевезення групи. Так, якщо кількість місць, вказана в замовленні на перевезення групи, складає більше половини загальної кількості місць цього потягу, то пунктом продажу замовникові можуть пропонуватися перевезення в спеціальному потягу. Плата за послуги з резервування місць вноситься готівкою в день замовлення або у безготівковому порядку впродовж 3 банківських днів (день замовлення не враховується) за кожне замовлене місце, незалежно від того, яка кількість місць фактично буде викуплена (зараз - 6 днів).
У разі невиконання замовлення на резервування місць в повному об'ємі і пов'язаним з цією відмовою від оформлення перевезення групи засоби, сплачені за резервування місць, повертаються повністю за усю кількість сплачених місць. На усіх проїзних документах (окрім пільгових і студентських), оформлених для перевезення групи, вказуються прізвище і ім'я керівника групи. Списки груп завіряються штемпелем каси, проставляється дата (число, місяць, рік), годинник і хвилини, прізвище і ініціали касира і підпис. У разі зміни керівника групи, зміна прізвища і імені на групових проїзних документах здійснюється за умови подачі відповідної письмової заяви організатора поїздки. Заміна списків для групових перевезень не здійснюється.
Крім того, зміни торкнуться і пільговиків, а саме студентів і учнів. Так, визначається, що для оформлення пільгового проїзду цим категоріям потрібна не лише наявність студентського (учнівського) квитка, але і підтвердження наявності дійсності статусу студента (учня) денної форми навчання в Єдиній державній електронній базі з питань освіти. Якщо студент або учень до 24 годин дня, в який закінчується термін дії студентського або учнівського квитка, не прибув на станцію призначення, то пільговий проїзний документ зберігає свою дійсність до прибуття на станцію призначення.
Також пропонується заборонити вихід на перон у разі стоянки потягу на станції менше 5 хвилин пасажирам, що не здійснюють висадку.
У вагонах потягів "Регіональний експрес", швидкісних потягів Интерсити і Интерсити + кімнатні тварини не більше двох особин (малі собаки, кішки та ін.) перевозяться в ящиках, кошиках, клітинах або контейнерах з водонепроникним адсорбуючим дном (не більше за одне місце ручної поклажі), які розміщуються на руках у пасажира або під місцями для сидіння.
Повернення платежів за проїзні / перевізні документи, оформлені через канали самообслуговування, може здійснюватися самостійно через інтернет, або через квиткові каси пунктів продажу. Засоби перераховуються на карткові рахунки платників. Повернення засобів за електронні проїзні / перевізні документи, збережені на електронних носіях (мобільний телефон, смартфон, планшет і тому подібне), через квиткові каси робиться після їх роздруку на паперовому носії.