Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Мінюст пояснив, чому запропонував зміни до Закону про добродійну діяльність

6 вересня 2013, 10:27
139
0
Автор:
Реклама

Мінюст надав роз'яснення відносно законопроекту № 3100 про внесення змін до Закону "Про добродійну діяльність і добродійні організації".

Запропоновані Мінюстом зміни обумовлені необхідністю узгодження норм Закону "Про добродійну діяльність і добродійні організації" з нормами Цивільного кодексу, норми яких на даний момент містять суперечливі положення.

У Мінюсті звертають увагу, що Міністерство не створює виняткового боргу відносно нотаріального посвідчення для сторін договорів про добродійне пожертвування валютних цінностей на суму, що перевищує п'ятидесятиразовий розмір неоподатковуваного мінімуму прибутків громадян. Обов'язок нотаріального посвідчення таких договорів вже передбачений ГКа саме положеннями статті 719 Цивільного кодексу згідно якої договір дарування валютних цінностей на суму, що перевищує п'ятидесятиразовий розмір неоподатковуваного мінімуму прибутків громадян, полягає у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню. Статтею 729 ГК передбачено, що пожертвуванням являється дарування нерухомих і рухомих речей особам, для досягнення ними певній, заздалегідь обумовленій меті. Тому до договору пожертвування застосовуються положення про договір дарування.

Вимога про нотаріальне посвідчення договорів згідно із законопроектом № 3100 поширюватиметься тільки на добродійні пожертвування валютних цінностей і не торкається інших договорів, що укладаються добродійними організаціями заявив і. о. директора Департаменту нотаріату, банкрутства і функціонування центрального засвідчуючого органу Міністерства юстиції України Дмитро Журавлев.

Запропоновані зміни в цій частині жодним чином не дискримінують і не погіршують правове положення учасників договору про добродійний пожертвування, відмічають в Мінюсті. Навпаки, ці зміни мають на меті прибрати протиріччя між актами однакової юридичної сили.

Представники добродійних організацій також стурбовані запропонованими змінами відносно встановленні сервітутів земельних ділянок або іншого нерухомого майна. Так, діюча редакція Закону про добродійну діяльність передбачає певне обмеження відносно прав сторін визначати умови користування сервітутом. Запропоновані зміни знімають такі обмеження і мають на меті надати благодійникам, добродійним організаціям і бенефіціарам свободу вибору умов сервітута. Такі зміни також спрямовані і на узгодження положень Закону з ГК, згідно з яким сторони на власний розсуд визначають об'єм прав відносно користування особою чужим майном, у тому числі і мети використання такого майна.

Саме тому законопроектом пропонується виключити положення про обов'язковість використання сервітутів тільки для цілей добродійної діяльності.

За інформацією Мінюсту.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини