З 1 січня 2013 р. набули чинності зміни до Земельного Кодексу (Закон № 5245 - VI від 06.09.2012 р.), які наділили Державне агентство земельних ресурсів України і його територіальні органи повноваженнями розпоряджатися землями з/х призначення, що знаходяться в державній власності (раніше ці функції виконували обласні і районні держадміністрації). Право розпоряджатися державними землями інших категорій залишилося у обласних і районних держадміністрацій, а органи місцевого самоврядування приймають рішення про передачу земель комунальної власності у власність або користування.
Всього в Україні налічується близько 10,2 млн. га сільськогосподарських земель, що відносяться до державної власності, з яких 6 млн. га здано в оренду. Таким чином, держорган земельних ресурсів отримав право від імені держави приймати рішення про передачу цих земель у власність і користування для усіх потреб, окрім випадків, передбачених законодавством. Раніше Госземагенство виконувало контрольну функцію над рішеннями місцевих держадміністрацій, а сьогодні контрольна функція знівелювала, що є основою для конфлікту інтересів. При цьому, чинне законодавство чітко не розмежовує повноваження Госземагентства для його центрального органу і його територіальних органів. Фактично, сталася передача повноважень по управлінських рішень по землях окремої категорії з місцевого рівня на загальнодержавний рівеньстверджує Володимир Пилипенко.
Виходячи з таких міркувань депутат пропонує проектом № 3162 внести зміни до Земельного кодексу і надати повноваження обласним і районним держадміністраціям розпоряджатися державними землями з/х призначення. Так, в документі вказано, що право державної власності на землю отримується і реалізується державою в особі Кабінету Міністрів України, Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, міст Києва і Севастополя, районних державних адміністрацій.