Згідно Закону "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" Мининфраструктуры наказом від 10.07.2013 р. № 465 ствердило Ліцензійні умови здійснення туроператорской діяльностіщо визначають вичерпний перелік організаційних, кваліфікаційних і інших спеціальних вимог, обов'язкових для виконання суб'єктами господарювання, що здійснюють туроператорскую діяльність.
Зокрема, в документі передбачено, що ліцензіат при здійсненні туроператорской діяльності повинен дотримуватися наступних організаційних вимог:
1) робити туристичні послуги в об'ємах і в терміни, обумовлені умовами договору про туристичне обслуговування;
2) виконувати вимоги законодавства України у сфері міграції і т. п.;
3) інформувати туристів про можливі небезпеки під час подорожі, необхідність виконання загальнообов'язкових вимог і заходів (медичних щеплень і т. д.) обережностей або попереджувальні.
Так, відповідно до положень наказу у туроператора повинні зберігатися:
- ліцензія на здійснення туроператорской діяльності;
- документи, що підтверджують фінансове забезпечення громадянської відповідальності перед туристами (гарантія банку або іншої кредитної установи);
- угоди із страховиками (медичне страхування і від нещасного випадку), які повинні передбачати надання медичної допомоги туристам і відшкодування їх витрат при настанні страхового випадку безпосередньо в країні (місці) тимчасового перебування;
- договори на туристичне обслуговування з туристами (чи з туристичними агентами, якщо договори полягають через туристичних агентів).
Туроператор повинен робити висновок з туристом договір про туристичне обслуговування у письмовій формі згідно з вимогами ст. 20 Закону "Про туризм", а у разі укладення його в електронній формі - також відповідно до Законом "Про електронні документи і електронний документообіг" і іншими нормативно-правовими актами.
При цьому вказано, що при укладенні договору на туристичне обслуговування турист проставляє свій підпис в паперовій формі цього договору, чим підтверджує, що він ознайомився з його умовами.
Також документ визначає, що туроператор повинен відшкодовувати матеріальні і моральні збитки у разі невиконання або неналежного виконання умов договору на туристичне обслуговування.
У свою чергу, страхування туристів (медичне і від нещасного випадку) є обов'язковим і забезпечується суб'єктами туристичної діяльності на основі угод із страховиками. У разі самостійного укладення туристами договорів на обов'язкове страхування (медичне і від нещасного випадку) туроператорові необхідно завчасно отримати підтвердження їх укладення шляхом отримання копії належним чином укладеного договору страхування. Копія такого договору зберігається туроператором разом з договором на туристичне обслуговування.
У штаті туроператора повинно налічуватися не менше 30 % працівників із стажем роботи у сфері туризму не менше 3 роківщо підтверджується записами в трудових книжках, або вищою освітою у сфері туризму, подтвержденым дипломом про здобуття вищої освіти.
Здійснюючи рекламу в засобах масової інформації, туроператор повинен керуватися Законом "Про рекламу" і іншими нормативно-правовими актами, регулюючими цю сферу правових стосунків.
Крім того Ліцензійні умови встановлюють наступні вимоги:
- загальні вимоги до службового приміщення (офісу) для здійснення туроператорской діяльності;
- кваліфікаційні вимоги до керівника туроператора і його персоналу;
- вимоги до фінансового забезпечення відповідальності туроператорів;
- вимоги до забезпечення страхового захисту туристів;
- вимоги до здійснення туроператорской діяльності.
Згідно з документом ліцензіати, що отримали ліцензію на здійснення туроператорской діяльності, до набуття чинності цим наказом впродовж року зобов'язані привести свою діяльність у відповідність з положеннями даних Ліцензійних умов здійснення туроператорской діяльності.
Нагадаємо, що уряд визначився, як треба розвивати туризм до 2022 року.