Наказом від 30.07.2013 р. № 458 Минсоцполитики ствердило Стандарт надання послуг з соціальної профілактики торгівлі людьми.
Згідно із Стандартом предоставителями послуг являються підприємства, установи і організації незалежно від форми власності, фізособи - підприємці, які відповідають критеріям діяльності суб'єктів, що надають соціальні послуги, а також фізособи, які надають соціальні послуги.
Встановлено, що заходи по профілактиці торгівлі людьми в межах компетенції здійснюють:
- місцеві органи виконавчої влади;
- закордонні дипломатичні установи;
- заклади допомоги особам, постраждалим від торгівлі людьми.
У здійсненні заходів, спрямованих на протидію торгівлі людьми, беруть участь органи місцевого самоврядування, а також, за згодою, підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, громадські організації і окремі громадяни.
Соціальні послуги з профілактики торгівлі людьми передбачають доведення до населення достатній, аргументованій, прийнятній, з урахуванням культурного рівня і етичних стандартів інформації, яка повинна сприяти виробленню у широких верств населення негативного відношення до явища торгівлі людьми і пов'язаних з ним карним правопорушенням.
Встановлено, що місце і терміни надання соціальних послуг по профілактиці торгівлі людьми визначаються предоставителями послуг і передбачають:
- поширення друкарських інформаційних матеріалів з протидії торгівлі людьми;
- соціальну рекламу з протидії торгівлі людьми на телебаченні, радіо, через інтернет і на рекламних носіях;
- проведення просвітницьких заходів, реалізацію освітніх програм в учбових закладах (проведення лекцій, тренінгів, семінарів і так далі);
- соціальну роботу на вулицях.
Наказом також затверджений Стандарт надання послуг з соціальної інтеграції і реінтеграції осіб, постраждалих від торгівлі людьми.
Встановлено, що послуги надаються відразу після виявлення одержувачів послуг (громадяни України, іноземці і особи без громадянства, які постраждали від торгівлі людьми; члени сімей осіб, постраждалих від торгівлі людьми) на основі особистого звернення одержувача послуг безпосередньо до постачальника послуг і / або його законному представникові.
Надання соціальних послуг включає:
1) розвиток, формування і підтримку соціальних навичок;
2) допомога в аналізі життєвої ситуації, визначенні основних проблем, шляхів їх рішення, складання плану виходу із складної життєвої ситуації;
3) залучення одержувача послуг до рішення власної складної життєвої ситуації, надання інформації з питань соціального захисту населення; представництво інтересів;
4) допомога в отриманні юридичної допомоги;
5) допомога в оформленні документів, допомога в отриманні реєстрації місця / проживання перебування;
6) сприяння в отриманні житла, працевлаштуванні і тому подібне;
7) корекцію психологічного стану і поведінки в повсякденному житті, надання психологічної підтримки;
8) допомога в зміцненні / відновленні сімейних і суспільно корисних зв'язків;
9) забезпечення участі перекладача, послуг з вивчення державної мови, сприяння у встановленні зв'язків з національно-культурними організаціями співвітчизників одержувача послуг.
Також затверджений Стандарт надання соціальних послуг з соціальної інтеграції і реінтеграції дітей, постраждалих від торгівлі людьми.
Цільовою групою (получателеми послуг) є фізособи у віці до 18 років. Соціальні послуги дітям, постраждалим від торгівлі людьми, надаються після здійснення первинного комплексного визначення індивідуальних потреб потенційного одержувача послуги, яке здійснюється за погодженою процедурою відповідно до Порядком взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьмиі формами, визначеними наказом Минсоцполитики від 14.09.2012 р. № 578.