Юрій Мирошниченко вважає, що в Україні військовослужбовцем не надається належній можливості для реалізації їх права на свободу світогляду і віросповідання. У зв'язку з цим депутат пропонує проектом № 3143 ввести інститут військових священнослужителів (капеланів)які здійснюють пастирську опіку на добровільних засадах, у Збройних Силах України, Державній пограничній службі України. Нормы стосовно реалізації права на душпастирскую опіку пропонується внести в закони по відношенню до військовослужбовців внутрішніх військ, учасників міжнародних операцій по підтримці світу і безпеки, військовослужбовцям і працівникам Служби правопорядку.
Міжнародний досвід свідчить про позитивні наслідки функціонування інституту військових капеланів, який введений навіть в тих країнах, які задекларували світський характер державної влади і принцип взаємного відділення державних і церковних структур, відмічає в пояснювальній записці депутат.
Згідно з проектом особи, які обмежені в можливості задоволення своїх релігійних потреб враховуючи характер виконуваної ними військової служби, проходження стаціонарного лікування в установах охорони здоров'я, місцях попереднього укладення, або в установах виконання покарань мають право на пастирське піклуванняздійснюване капеланами (священнослужителями відповідного профілю), уповноваженими на це релігійними організаціями.
Військові священнослужителі (капелани) здійснюють пастирську опіку військовослужбовців на добровільних засадах. Міноборони / МВС/ Державна погранична служба може здійснювати оплату пастирської опіки за рахунок засобів, включених до складу їх поточних витрат.
Усі військові священнослужителі (капелани), незалежно від конфесійної приналежності рівні у своїх правах і зобов'язані керуватися законодавством, що регламентує порядок здійснення пастирської опіки військовослужбовців, дотримувати норми правопорядку, не допускати появи і поширення серед військовослужбовців релігійної ворожнечі і упередження інших віросповідань або представників інших конфесій.