Проектом № 3125 пропонується внести зміни до Податкового кодексу і встановити новий загальнодержавний збір - збір з операцій з нерезидентами, що мають офшорний статус. Згідно з проектом платниками збору являються суб'єкти господарювання (окрім бюджетних установ), що здійснюють оплату товарів (робіт, послуг) або здійснюють інші платежі на користь (на рахунок) нерезидентів, що мають офшорний статус, здійснюють розрахунки через таких нерезидентів або через їх банківські рахунки (у тому числі на рахунки нерезидента, які ведуться в національній валюті), незалежно від того, чи здійснюється така оплата (у грошовій або іншій формі) безпосередньо або через інших резидентів або нерезидентів .
Ставка збору складає 15 % від суми платежувиплачуваною на користь (на рахунок) нерезидента, що має офшорний статус.
Збір сплачується (перераховується) до бюджету при перерахуванні коштів на користь (на рахунок) нерезидентів, що мають офшорний статус. Банки і інші фінансові установи приймають платіжні документи на перерахування коштів тільки за умови одночасного представлення розрахункового документу на перерахування цього збору до бюджету. Якщо платник збору неправильно визначив в розрахунковому документі суму грошового зобов'язання по сплаті цього збору до бюджету, банки і інші фінустанови не мають права приймати платіжні документи на перерахування коштів до моменту, коли платник збору надасть розрахунковий документ з правильно обчисленою сумою збору.
Крім того, проектом визначаються критерії по яких держава (територія) можуть бути віднесені до переліку офшорних зона саме, якщо вони відповідають хоч би одному критерію:
- нульовий рівень оподаткування;
- обмежений доступ до податкової інформації;
- наявність особливих режимів або пільг для нерезидентів.
Також визначено, що для цілей оподаткування до нерезидентів, які мають офшорний статус, відносяться нерезиденти, зареєстровані на території Республіки Кіпр. Депутати вважають, що існуючий перелік офшорних зон не містить ряд держав, в яких введені істотні податкові преференції або нульовий рівень оподаткування.
Проектом пропонується розширити і деталізувати перелік витрат, які не враховуються при визначенні прибутку оподаткування підприємства. Так, до складу витрат не включаються у повному об'ємі витрати, понесені ( нараховані) в звітному періоді у зв'язку з придбанням у нерезидента, що має офшорний статус, консультаційних, інженерних, юридичних (у тому числі адвокатських), бухгалтерських, агентських, брокерських, комісійних, довірчих, аудиторських, актуарних послуг, послуг з розробки, постачання і тестування програмного забезпечення, обробки даних і надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації і інших послуг у сфері інформатизації, у тому числі з використанням комп'ютерних систем.
Відмітимо, депутати також зареєстрували ще один проект № 3126 згідно з яким збір з операцій з нерезидентами, що мають офшорний статус, в повному об'ємі спрямовується на компенсацію дефіциту засобів Пенсійного фонду України для фінансування виплати пенсій в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у зв'язку з перерахуванням страхових внесків в накопичувальну систему загальнообов'язкового державного пенсійного, а також на забезпечення підвищення розміру пенсій у зв'язку з індексацією і перерахунком пенсій. Передбачається, що обидва закони, у разі їх схвалення, набудуть чинності з 1 січня 2014 р.