Кабмін розпорядженням від 17.07.2013 р. № 603-р схвалив Концепцію Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року. Метою Програми є комплексне рішення проблемних питань функціонування промислового сектора економіки України шляхом:
- розробки організаційно-економічного механізму;
- залучення ресурсів для реалізації завдань структурно-технологической модернізації вітчизняній промисловості у напрямі збільшення частини високотехнологічних видів діяльності в обсягах виробництва і експорту;
- задоволення потреб внутрішнього ринку в продукції власного виробництва;
- росту зайнятості і підвищення завдяки цьому добробуту населення.
Конкретні заходи, включаючи нормативно-правове забезпечення, захист внутрішнього ринку і вітчизняного виробництва, спрямовані на вирішення проблемних питань розвитку окремих видів економічної діяльності, будуть приведені в проекті Програми.
На думку уряду, виконання Програми дасть можливість забезпечити збільшення:
- індексу промислової продукції на 2 - 2,2 % щорічно;
- частини інноваційної продукції в обсязі виробництва промислової продукції до 50 %;
- частини промислових підприємств, що здійснюють інноваційну діяльність, до 25 %.
Як визначено в документі, реалізація Програми буде сприяти:
- збереженню існуючих і створенню нових робочих місць, підвищенню реального життєвого рівня громадян і їх соціального захисту (підвищення реальної заробітної плати працівника промисловості очікується на рівні 10 - 15 % щорічно);
- зменшенню залежності від імпорту промислових товарів завдяки освоєнню їх виробництва вітчизняними підприємствами, що дасть можливість понизити темпи щорічного приросту до 9 - 9,5 %;
- забезпеченню середньорічних темпів приросту експорту промислової продукції не менше як на 7 - 10 %;
- зменшенню об'єму споживання енергоресурсів шляхом модернізації енерговитратного технологічного устаткування промислових підприємств.
Фінансування Програми в необхідних об'ємах передбачається здійснювати у рамках реальних можливостей державного бюджету виходячи з наявних фінансових ресурсів, а також на принципах державно-приватного партнерства із залученням власних засобів підприємств і організацій, кредитів, інвестицій. При цьому об'єм матеріально-технічних і трудових ресурсів, необхідних для виконання Програми, визначатиметься під час розробки відповідних завдань і заходів.
Державним замовником Програми відповідно до положень постанови Кабміну визначено Мінекономрозвитку. Так, Міністерству разом з іншими зацікавленими центральними органами виконавчої влади доручено розробити і подати до 7 листопада 2013 р. КМУ проект Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2020 року.
У зв'язку з прийняттям Кабміном постанови № 603-р визнано тим, що втратили силу попереднє розпорядження КМУ від 9 липня 2008 р. № 947 "Про схвалення Концепції проекту Загальнодержавної цільової економічної програми розвитку промисловості на період до 2017 року".