Однією з найбільших проблем забезпечення примусового виконання рішень є плинність кадрів в органах державної старанної служби. Передусім, це пов'язано з неефективною системою оплати праці державних виконавців, складністю роботи і високим рівнем відповідальності. На сьогодні залишаються незаповненими 14% посад державних виконавців.
Крім того, з 1 січня 2013 р. скасований механізм фінансування процедури примусового виконання рішень і діяльності органів державної старанної служби за рахунок старанного збору. Це привело до істотного недофінансування вказаної сфери діяльності, що у свою чергу робить неможливим належне примусове виконання рішень судів і інших органів (наприклад, своєчасний напрям документів старанного виробництва, проведення експертиз, зберігання, перевезення і охорони майна).
Відзначається, що проблема підвищення ефективності виконання судових рішень вимагає комплексного рішення. У зв'язку з цим Мінюст постійно вживає заходи нормативно-правового і організаційного характеру. У числі своїх досягнень в Міністерстві вказують на ухвалений ВР Закон "Про гарантії держави по виконанню судових рішень". Ухвалення вказаного Закону, вважають в Мінюсті, дозволило розв'язати проблему невиконання рішень судів, боржниками по яких виступають держоргани, підприємства, установи і організації, а також юридичні особи, примусова реалізація майна яких заборонена відповідно до законодавства.
Також Міністерством юстиції розроблений законопроект відносно удосконалення процедури виконання судових рішень в інтересах дітейякий дозволить визначити механізм виконання рішень судів про повернення дітей відповідно до Конвенції про цивільно-правові аспекти міжнародного викрадення дітей, а також удосконалити процедуру примусового стягнення аліментів. Вказаний законопроект схвалений Кабміном 19.06.2013 г, і 9 серпня зареєстрований у ВР під номером 3062.
Міністерством підготовлений законопроектщо передбачає комплексне вдосконалення системи примусового виконання рішеньзокрема, оптимізацію процедури розшуку боржників в старанному виробництві, зниження корупційних ризиків при оцінці і реалізації майна, вдосконалення виконання рішень зобов'язального характеру, вдосконалення контролю за законністю старанного виробництва.
Крім того, з метою модернізації існуючої системи реалізації майна Мінюстом спільно з ГИС розроблений проект наказу Мінюсту "Про затвердження Порядку реалізації заарештованого майна". Новий порядок реалізації заарештованого майна передбачає проведення публічних торгів і аукціонів через спеціальну інформаційну систему в Інтернеті. Зокрема, в електронній формі можна буде здійснювати представлення і обробку заявок на участь в електронних торгах, через інтернет проводитимуться і самі торги, а також - оброблятися інформація про торги та ін. Детальніше про проект читайте матеріалі: Розроблений механізм продажу заарештованого майна через інтернет. Також нагадаємо, члени НАБУ вважають, що в запропонованому варіанті Порядок не вирішує основних проблемних питань, пов'язаних з реалізацією заарештованого майна. Зокрема, зберігаються існуючі механізми зловживань при продажі заарештованого майна.
Також підписані накази Мінфіну, ПФУ і МВС про надання доступу державним виконавцям до баз даних, які містять інформацію про боржників, а також забезпечений доступ до баз даних Державної реєстраційної служби.
За інформацією Мінюсту.