Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Регіонал подав законопроект, покликаний врегулювати діяльність санаційного банку

9 серпня 2013, 17:51
134
0
Автор:
Реклама

Андрій Пінчук подав у Верховну Раду законопроект № 3055 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно діяльності санаційного банку".

Правовий статус санаційного банку пропонується визначити в Законі "Про банки і банківську діяльність", доповнивши його відповідною статтею. Нардеп пропонує встановити, що санаційному банку передаються права вимоги державних банків і банків, в капіталізації яких взяла участь держава, по зобов'язаннях боржників і / або цінні папери, заборгованість по яких відповідно до нормативно-правових актів Нацбанку з питань формування і використання банками резервів для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях є безнадійною (далі - активи).

Передача банками з державною долею власності активів санаційному банку здійснюється шляхом поступки права вимоги цих банків по зобов'язаннях боржників або відчуження цінних паперів без компенсації їх вартості і без проведення оцінки таких активів відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав і професійної оцінної діяльності. Не допускається передача банками з державною долею власності санаційному банка активів, що знаходяться в запоруці третіх осіб або відносно яких встановлені інші обтяження.

Також законопроектом передбачено:

- недопущення звернення стягнення кредиторами АТ "Родовид Банк" по зобов'язаннях, що виникли до вступу в статус санаційного банку, на майно і засоби, отримані санаційним банком від роботи з придбаними їм активами, а також недопущення припинення і дострокового виконання таких зобов'язань боржниками і кредиторами (вкладниками) впродовж періоду роботи як санаційного банку;

- звільнення банків державного сектора від необхідності повідомлення і отримання згоди акціонерівборжників (вкладників) при здійсненні угод по передачі активів санаційному банка.

Нагадаємо, що кабмінівський законопроект № 1154 "Про особливості діяльності санаційного банку" був прийнятий за основу 4 квітня, і Комітет з питань фінансів і банківської діяльності рекомендував парламенту прийняти його в другому читанні. В ході пленарного засідання 4 червня депутати розглянули законопроект у другому читанні, але для його прийняття не вистачило голосів.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини