Проектом № 3059 Руслан Марцинкив пропонує встановити, що не допускається обмеження загального водокористуваннязокрема заборона купання і плавання на човнах, у зв'язку з наданням земель прибережних захисних смуг (пляжної зони) в користування юридичним або фізичним особам.
Громадянам забезпечується безперешкодний і безкоштовний доступ до узбережжя морів, морських заток, лиманів і островів у внутрішніх морських водах в межах пляжної зони, а також на узбережжі річок, водойм і островів для загального водокористування, окрім земельних ділянок, на яких розташовані гідротехнічні, гідрометричні і лінійні споруди, санаторії і інші лікувально-оздоровчі установи, дитячі оздоровчі табори. Перешкодило такому доступу (у т. ч. шляхом пристрою обгороджувань або інших конструкцій) на землях прибережних захисних смуг, наданих в користування, або стягування за нього плати являється основою для припинення права користування землями прибережних захисних смуг.
Обмеження такого доступу, згідно із запропонованими доповненнями до ст. 60 КоАП, тягне накладення штрафу на громадян в розмірі від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів прибутків громадян і на посадовців в - від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів.
У прибережних захисних смугах не допускається пристрій обгороджувань або інших конструкцій, що перешкоджають доступу громадян до узбережжя річок, водойм і островів у випадках, не передбачених ст. 60 Земельного кодексу. Такі обгороджування або інші конструкції демонтуються їх власниками (особами, що їх встановили) впродовж 10 днів після отримання письмової вимоги органу виконавчої влади, органу місцевого самоврядування, а також можуть бути самостійно демонтовані органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, юрособами або громадянами. Витрати відповідного місцевого бюджету, витрати юрособ і громадян, пов'язані з демонтажем, відшкодовуються їх власниками (особами, що їх встановили).