Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як накладатимуться штрафи за порушення законодавства про працю?

7 серпня 2013, 17:03
294
0
Автор:
Реклама

Як і обіцялося раніше, тільки Микола Азаров повернувся з відпустки - на сайті Урядового порталу почали з'являтися тексти раніше прийнятих постанов. Так, в їх числі постанова Кабміну № 509 від 17.07.2013 р. "Про затвердження Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення".

Цей Порядок визначає механізм накладення на суб'єктів господарювання і працедавців штрафів за порушення законодавства про зайнятість населення, передбачених ч.ч. 2 - 7 ст. 53 Закони "Про зайнятість населення". Зокрема, штрафи послідують у випадку: невиконання працедавцем впродовж року квоти для працевлаштування громадян, вказаних в ч.1 ст. 14 Закону про зайнятість; здійснення суб'єктом господарювання діяльності за поданням послуг з посередництва в працевлаштуванні за кордоном без отримання відповідної ліцензії або наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у іншого працедавця без відповідного дозволу; ненадання або порушення порядку надання суб'єктом господарювання, який надає послуги з посередництва в працевлаштуванню, відомостей про працевлаштованих їм осіб; ін.

Встановлюється, що у разі виявлення при перевірці підприємства або працедавця ознак порушення законодавства про зайнятість населення посадовець Держпраці або її територіального органу складає акт, а уповноважений посадовець не пізніше чим через 10 днів з дня його складання приймає рішення про розгляд справи про накладення штрафу.

Справа розглядається в п'ятнадцятиденний термін з дня ухвалення відповідного рішення. За ініціативою порушника термін розгляду справи може бути продовжений, але не більше ніж на 10 днів. За результатами розгляду справи уповноважений посадовець на підставі раніше складеного акту приймає рішення.

Постанова про накладення штрафу складається в 2-х екземплярах, один з яких залишається в Держпраці або її територіальному органі, а другий - спрямовується впродовж 3-х днів підприємству або працедавцеві, відносно якого прийнята постанова, або видається його представникові, про що на нім робиться відповідна відмітка, завірена підписом такого представника.

Штраф сплачується впродовж одного місяця з дня прийняття постанови про його накладення, про що підприємство або працедавець повідомляють Держпраці або її територіальний орган. Постанова про накладення штрафу може бути оскаржена в судовому порядку.

Штрафи, неоплачені добровільно, стягаються в судовому порядку:

- територіальними органами держслужби зайнятості на підставі матеріалів справи, які передані ним територіальними органами Держпраці (по штрафах, передбаченим ч. 2, 5, 6 ст. 53 Закони про зайнятість населення);

- територіальними органами Держпраці (по штрафах, передбачених ч. 3, 4,7 ст. 53 Закони про зайнятість населення.

По думці керівника практики трудового права ЮБ "Егоров, Пугинский, Афанасьев і партнери" А. Евстафьевой, "распорошенность" механізмів штрафування по двох різних нормативних актах (штрафи на працедавців і рекламодавців - згідно з Порядком, а адмін штрафи на їх же посадовців - відповідно до наказу № 390) додає процесу необгрунтованої складності. Набагато конструктивнее було б об'єднати обидва механізми штрафування, а також механізм проведення перевірок в одному нормативному акті.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини