У листі від 31.07.2013 р. Мінюст розповів про роль нотаріуса в реалізації права людини на власність при посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна в історичному аспекті.
Розглянувши нормативно-правову базу, яка застосовувалася при посвідченні нотаріусами договору купівлі-продажу нерухомого майна в УРСР і застосовується в Україні, Мінюст зробив висновок про проблеми, які виникають сьогодні в результаті здійснення угоди. Мінюст вважає, що для чіткого розуміння ролі нотаріуса при реалізації права людини на власність, зокрема, при посвідченні договору купівлі-продажу нерухомого майна, слідує, в першу чергу, звернути увагу на вимоги до осіб, які мали право здійснювати нотаріальну діяльність в СРСР і на вимоги, які існують для таких осіб на сьогодні.
У УРСР згідно Положенню про державний нотаріат Української РСР на посаді нотаріусів призначалися особи, які мали вищу юридичну освіту і стажувалися впродовж трьох місяців. У 1975 році був прийнятий Закон СРСР "Про державний нотаріат", який передбачав, що в окремих випадках на посаду нотаріуса може бути призначена особа, що не має юридичної освіти. Мінюст відмітив, що в цьому випадку відсутність спеціальної освіти породжувала допущення нотаріусами помилок.
Сьогодні вимоги до осіб, які мають намір стати нотаріусом, є чіткими і значно посилені, що, як вважає Мінюст, свідчить, в першу чергу, про зацікавленість держави в професіоналізмі нотаріусів при здійсненні ними нотаріальних дій. Мінюст роз'яснив, що розвиток сучасного нотаріату спрямований, зокрема, на допуск до професії виключно досвідчених, належним чином підготовлених професіоналів, нотаріальна практика яких спрямована на дотримання вимог чинного законодавства і постійного підвищення кваліфікації, що позитивно відбивається на захисті прав людини в Україні. Принцип "в професію через професію", який впроваджений на сьогодні і полягає в обов'язковій наявності у особи, бажаючої стати нотаріусом, шестирічного стажу у сфері праваз якого три роки він повинен працювати помічником нотаріуса, "дав поштовх для остаточної і беззастережної упевненості громадян в професіоналізмі нотаріусів"зокрема, при посвідченні ними договорів купівлі-продажу нерухомого майна.