Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як іноземці зараховуються в українські внз?

2 серпня 2013, 14:34
101
0
Автор:
Реклама

У листі від 30.07.2013 р. № 1/9-519 Міносвіти роз'яснило деякі питання зарахування в українські внз іноземців.

Відповідно до частини 2 ст. 4 Закону "Про вищу освіту" і пунктом 20.3 Умов прийому у вищі учбові заклади України в 2013 році (далі - Умови прийому) іноземці і особи без громадянства, що знаходяться в Україні на законних підставах, мають право на здобуття вищої освіти, окрім права на здобуття вищої освіти за рахунок засобів держбюджету, місцевих бюджетів, якщо інше не встановлене міжнародними договорами.

В той же час згідно з пунктом 20.2 Умов прийому зарубіжні українці, які отримали напрям на навчання від українських національно-культурних суспільств, при вступі у вищі учбові заклади України користуються такими ж правами на здобуття освіти, но і громадяни України, у тому числі при вступі на навчання по державному замовленню за наявності посвідчення закордонного українця. Вони беруть участь в конкурсі із зарахування на таких же підставах, що і громадяни України.

Крім того, іноземці і особи без громадянства, які постійно проживають на території України на законних підставах, беруть участь в конкурсі для вступу на навчання на місця ліцензованого об'єму, які фінансуються за засоби физ- і юрособ, і зараховуються на навчання з оплатою згідно договору (контракту на навчання) на тих же умовах, що і громадяни України.

Положення про прийом іноземців і осіб без громадянства на навчання у вищі учбові заклади не поширюється на іноземців, які постійно проживають на території України і мають право вступу в учбові заклади нарівні з громадянами України.

Міносвіти вказало, що компенсація засобів у вільно конвертованій валюті учбовим закладам України за навчання іноземних громадян рекомендована постановою Кабміну "Про навчання іноземних громадян в Україні" від 26.02.1993 р. № 136 в цілях сприяння здійсненню міжнародних програм в області освіти, розвитку навчання на компенсаційній основі.

Також вказано, що згідно ст. 14 і ст. 15 Закону "Про біженців і осіб, що потребують додаткового або тимчасового захисту" особи, визнані біженцями або особами, що потребують додаткового захисту, користуються такими ж правами і свободами, а також несуть такі ж обов'язки, як і громадяни України. Крім того, відповідно до положень ст. 4 Закони "Про вищу освіту" ці категорії осіб мають рівне з громадянами України право на здобуття вищої освіти.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини