1. Діє Закон про фінансові казначейські векселі
З 27 липня діє нормавідповідно до якої Закон "Про Державний бюджет України на 2013 рік" доповнений новою статтею 22. Змінами передбачено введення фінансових казначейських векселів для відшкодування ПДВ терміном звернення до 5 років з прибутковістю на рівні 5 %. Застосування процедури здійснюватиметься тільки за заявою платника податків, не поширюватиметься на автоматичне відшкодування і вводиться як тимчасовий захід до 1 січня 2014 року.
З одного боку, введення фінансових казначейських векселів дозволить спростити і прискорити процедуру відшкодування ПДВ для платників податків, з іншої - допоможе частково зняти навантаження з бюджету, запевняють в Миндоходов.
2. Підписаний Закон, що тимчасово звільняє фізосіб від податку на нерухомість
Президент підписав Закон про внесення змін до ст. 265 НК (законопроект № 2405прийнятий ВР 4 липня), яким передбачено, що для усіх фізосіб в 2013 році податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, нараховуватися і сплачуватися не буде. Також Законом переглянутий розмір житлової площі, на який надаватимуться пільги. На даний момент документ доки не набув чинності.
Фахівці в цілому дуже позитивно оцінюють прийняття відстрочення. "Основні зміни, передбачені в Законі, спрямовані на врегулювання питань, пов'язаних з оподаткуванням цим податком, до введення якого на сьогодні податкові органи виявилися не готові. До ухвалення Закону не було чіткої ясності, як цей податок розраховуватиметься і що робити тим платникам, яким цей податок нарахували неправильно"- поділилася з ЮРЛИГА керівний партнер ЮК "БДО Лигал Україна" Аліса Дуброва.
3. КМУ відстрочив нові правила оцінки майна на 3 місяці
Учора на засіданні КМУ було прийнято оперативне рішення про відстрочення нових правил оцінки майна на 3 місяці. Також уряд дозволив тим громадянам, які вже провели оцінку і мають відповідні документи, використовувати їх.
Нагадаємо, що відповідно до постанови Уряду від 04.03.2013 р. № 231 з 1 серпня повинні були набуде чинності нові правила оцінки майнавідповідно до яких послуги за оцінкою нерухомості зможуть надавати тільки оцінювачі, що пройшли навчання і мають спеціальний сертифікат.
4. Визначені умови держгарантій по виконанню боргових зобов'язань у сфері інвестпроектів
Кабмін постановою від 03.07.2013 № 500 ствердив Умови надання в 2013 році держгарантій для забезпечення виконання боргових зобов'язань по запозиченнях суб'єктів господарювання - резидентів України державного сектора економіки, притягненим для реалізації інвестиційних, інноваційних, інфраструктурних і інших проектів розвитку, що мають стратегічне значення, і реалізація яких сприятиме розвитку національної економіки. При цьому такі держгарантії надаються для забезпечення виконання тільки боргових зобов'язань, реалізація яких передбачається на умовах фінансового самоокуповування в повному об'ємі або частково за рахунок запозичень.
5. Затверджені рекомендації по розстрочці податкового боргу
Миндоходов листом від 05.06.2013 р. № 7017/7/99-99-11-02-03-17 опублікував допрацьовані Методичні рекомендації по встановленню загрози виникнення, накопичення або непогашення податкового боргу і проведенню аналізу фінансового стану підприємств і фізичних осіб - підприємців, що звертаються в органи ДПС для розстрочки (відстрочення) грошових зобов'язань (податкового боргу). Документ детально прописує поетапну процедуру розстрочки (відстрочення) грошових зобов'язань з вказівками необхідних дій.
6. Мінюст роз'яснив порядок виконання нотаріусами функцій держреєстратора
Мінюст в листі від 22.07.2013 р. № 13.1-32/551 повідомивщо відповідно до норм Закону "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно і їх обтяжень" ведення реєстраційних справ знаходиться в компетенції органів держреєстрації прав, а нотаріус, як спеціальний суб'єктщо здійснює функції держреєстратора, лише заводить облікову справу, яка передає органу держреєстрації прав по місцю розташування нерухомого майнау терміни і в порядку, визначені законодавством.
7. Туристичним групам спрощують перетин кордону
За заявою керівництва Державної пограничної служби, відомство впроваджує пограничний контроль організованих туристичних груп в пріоритетному порядку. Для того, щоб скористатися такою процедурою, туроператори (турагенты), інші суб'єкти господарської діяльності і фізособи повинні не пізніше чим за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску, де планується перетин кордону, відправити повідомлення по електронній пошті. Після вступу повідомлення на адресу пункту пропуску впродовж 2-го годинника туроператорові буде надана відповідь з вказівкою найбільш слушного часу для прибуття автобуса в пункт пропуску, смуги рухуде проводитиметься пограничний контроль організованої групи. Після прибуття в пункт пропуску перевірка документів проводитиметься в автобусі за спрощеною процедурою.
8. Мінекономрозвитку підготувало законопроект про міжнародну технічну допомогу
Мінекономрозвитку з метою законодавчого врегулювання питання отримання і надання Україною технічної допомоги підготувало проект Закону "Про міжнародну технічну допомогу". Ухвалення законопроекту дозволить якісно удосконалити існуючі процедури планування, залучення допомоги, використання і моніторингу технічної допомоги, яку отримує Україна, а також визначити правові основи надання Україною МТП за кордоном.
9. Мінфін розробив законопроект відносно здійснення аудиторської діяльності
На сайті Мінфіну розміщений для обговорення законопроект про внесення змін до ряду законодавчих актів відносно здійснення аудиторської діяльності, яким передбачені істотні зміни для аудиторів. По-перше, аудиторську діяльність пропонується визначити як незалежну професійну діяльністьщо включає надання послуг з аудиту, огляд фінансової звітності, виконання завдань за поданням упевненості, а також інших аудиторських послуг відповідно до міжнародних стандартів аудиту. Також передбачається, що замість аудиторського укладення складатиметься що відповідає звіт.
Нагадаємо, зараз аудиторською діяльністю вважається підприємницька діяльність, що включає організаційне і методичне забезпечення аудиту, практичне виконання аудиторських перевірок (аудит) і надання інших аудиторських послуг.
10. Запропоновано поліпшити гарантії виплати страховки по ОСАГО
У Парламенті зареєстрований законопроект № 3031 відносно додаткових гарантій для ДТП, що потерпіли в результаті, на отримання страхового відшкодування. Мета законопроекту - усунення недоліків чинного Закону про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників ТС.
Законопроектом пропонується:
- прямо передбачити в Законі можливість і порядок надання повідомлення про ДТП потерпілою особою страховикові винуватця такої пригоди; врегулювати порядок і терміни представлення повідомлення в МТСБУ;
- конкретизувати момент початку течії терміну для прийняття страховиком рішення про здійснення страхового відшкодування, відмітивши, що такий термін починається з моменту подачі заяви;
- збільшити розмір пені за прострочення виплати страхового відшкодування до 1 % від розміру грошових коштів, що підлягають перерахуванню, таким чином збільшивши майнову відповідальність страховика, та ін.
Про те, що цікавого для бізнесу сталося минулого тижня, читайте по посиланню.
Ці і багато інших законодавчих актів, а також їх правовий аналіз ви завжди можете знайти в системах ЛІГА :ЗАКОН і в матеріалах сайту ЮРЛИГА.