У листі від 11.06.2013 р. № 318/18/99-13 Минсоцполитики надало роз'яснення відносно права на матеріальне забезпечення на випадок безробіття.
Зокрема, вказано, що при настанні у особи, що займається підприємницькою діяльністю, страхового випадку згідно з пунктом 8 ст. 1 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" (втрати заробітної плати (грошового забезпечення) або інших передбачених законодавством прибутків внаслідок втрати обличчям роботи за незалежними від нього обставинами і реєстрацією його в установленому порядку як безробітного, готового і здатного приступити до відповідної роботи і яке дійсно шукає роботу), воно матиме право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття і соціальні послуги як застраховану особу.
Право на посібник з безробіття залежно від страхового стажу мають застрахованих осіб, визнаних в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких упродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітного, складає не менше шести місяців за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Розмір посібника з безробіття визначається у відсотках до середньої заробітної плати (доходу), визначеної згідно Порядку числення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат по загальнообов'язковому державному соціальному страхуваннюзалежно від страхового стажу:
- до 2 років - 50 %;
- від 2 до 6 років - 55 %;
- від 6 до 10 років - 60 %;
- понад 10 років - 70 %.
Посібник з безробіття виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до певного розміру:
- перші 90 календарних днів - 100 %;
- упродовж наступних 90 календарних днів - 80 %;
- надалі - 70 %.
В той же час, посібник з безробіття не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Застраховані особи, визнані в установленому порядку безробітними, які упродовж 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітного, за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування мають страховий стаж менеее шести місяців чи звільнені з останнього місця роботи по підставах, передбачених пунктами 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і 45 Кодексу законів про працюмають право на посібник з безробіття у мінімальному розміріякий встановлюється правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.