Державна податкова служба нагадалащо відповідно до ч. 12 ст. 9 Закону "Про збір і облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" ЕСВ підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
У разі несвоєчасної сплати або не в повному об'ємі ЕСВ до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені згаданим Законом, а посадовці, винні в порушенні законодавства про збір і ведення обліку ЕСВ, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно з (ч. 11 ст. 9) законом.
Згідно п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону суми ЕСВ, своєчасно не нараховані і не сплачені в терміни, встановлені Законом, є недоїмкою.
При цьому штраф у розмірі 10 % несплачених або несвоєчасно сплачених сум ЕСВ накладається:
- за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) ЄВ (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону);
- за несплату, неповну або несвоєчасну сплату суми ЄВ одночасно з видачею сум виплат, на які налічується ЄВ (авансових платежів) (п. 6 ч. 11 ст. 25 Закону).
На суму недоїмки налічується пеня з розрахунку 0,1 % сум недоплати за кожен день прострочення (ч. 10 ст. 25 Закону).
Крім того, за порушення порядку нарахування, числення і термінів сплати ЕСВ посадовці - платники ЕСВ несуть адміністративну відповідальність (абз. 2 ч. 1 ст. 26 Закону), передбачену ст. 165-1 КоАП.