Стурбований безпекою громадян України Вадим Колесниченко пропонує створити тимчасову спеціальну комісію ВР з питань з'ясування рівня загрози для національної безпеки України, яку представляють програми по збору і пошуку даних, вживані спеціальними службами США. Відповідний проект постанови ВР зареєстрований позавчора під номером 3020.
Комісія повинна буде зібрати факти і оцінити рівень загрози, яку представляють програми Tempora, PRISM і інші американські програми, що стосуються збору і пошуку даних. З цією метою пропонується звернутися за роз'ясненнями в представництва в Україні компаній Google Inc., Microsoft Corporation, Facebook Inc., Apple Inc., Yahoo, AOL Inc., Dell, до власників сервісів Skype, Youtube, PalTalk, посольств США і Сполученого Королівства Великобританії і Північної Ірландії. Також депутати з'ясують, наскільки юридично захищені конфіденційні дані громадян України в найбільш популярних Інтернет-сервісах (Google, Facebook, Twitter, Вконтакте, Mail.ru, Skype, Youtube і так далі), які знаходяться під іноземною юрисдикцією.
Останнім часом зі світових ЗМІ (наприклад, Der Spiegel, The Guardian, Washington Post) стало відомо про програми таємних служб Великобританії : Центр урядового зв'язку (UK Government Communications Headquarters - GCHQ) під кодовою назвою Tempora, а також про програму Агентства національної безпеки США Prism, ініційовану президентами Бушем і Обамою. Вказані програми спрямовані на стеження за громадянами будь-яких країн світу за допомогою Всесвітньої мережі.
Зібравши необхідну інформації члени комісії підготують зміни в законодавство, які б посилили захист конфіденційних і персональних цих громадян України, а також підготують і передадуть до Міністерства закордонних справ пропозиції по створенню міжнародних стандартів, що захищають персональні дані інтернет-користувачів.