Рада суддів загальних судів продовжує активно наполягати на обов'язку судів стежити за інформаційною наповнюваністю їх сайтів. І, судячи з результатів, регулярні напучення Інни Отрошголови ради суддів загальних судів, починають давати свої плоди. Так, по результатах за червень залишилися 34 суди, які цього місяця не оновлювали інформацію. Тоді як в травні таких судів було 136. Пані Отрош відмічає, що якщо порушники не виправлятимуть ситуацію, то рада вдасться до рішучіших дій. Є, звичайно, і позитивні приклади в даному випадку. За даними представника ГП "Інформаційні судові системи" лідерами з кількості оновлень за минулий місяць є Кодымский районний суд Одеської області, Люботинский міський суд Харківської області і Івано-Франківський міський суд.
Позитивна динаміка також спостерігається в підключенні судів до пілотної програми "Списки справ до розгляду", до якої приєдналися ще 156 місцевих судів і 11 апеляційних.
Також читайте: Яку інформацію про загальні суди обов'язково публікуватимуть на їх веб-сторінці?
Крім того, рада суддів доручила встановити лічильники відвідуваності на сайтах місцевих і апеляційних судів, ВССУ, ГСА, ради суддів.
Одним з питань, включених до порядку денного засідання, було питання про загородження для підсудних, яке на даний момент є металевою клітиною. Це питання було підняте у зверненні голови апеляційного суду м. Києва, який вказав на той факт, що у нас немає єдиного підходу до цього загородження, - у кожного суду по-різному. У недалекому майбутньому планується замінити такі обгороджування на ті, які складатимуться з органічного скла. Проте, поки немає як параметрів таких загороджень, так і уявлення про їх зовнішній вигляд. За словами заступника голови Державної судової адміністрації Зеновия Холоднюкау серпні планується закінчити проект і отримати відповідні технічні характеристики загороджень. Після чого можна буде розраховувати бюджет і починати установку цих загороджень. У вересні - на черговому засіданні ради суддів заслуховуватимуть відповідну інформацію і вже тоді буде прийнято рішення.
Відмітимо, що, за словами пана Холоднюка, що свого часу установка такого скляного загородження в Печерському районному суді м. Києва обійшлася в 45 тис. грн.
Нагадаємо, зараз на стадії розробки знаходиться Інструкція по діловодству в місцевих загальних судах, апеляційних судах областей, апеляційних судах міст Києва і Севастополя, Апеляційному суді АР Крим і Вищому спеціалізованому суді України по розгляду цивільних і карних справ. Відповідний проект вже є, проте виникає низка запитань до змісту. Зокрема, Павло Гвоздикзаступник голови ВССУ, невпевнений, що варто робити одну інструкцію для усіх судів, а також - чи треба робити прив'язку в інструкції до "справи". Крім того, слід визначити єдину організаційну структуру в судах, оскільки в одних цією справою займається канцелярія, в інших - хтось ще. В результаті вирішено було створити робочий гурт з числа представників місцевих, апеляційних судів, ВССУ і ради суддів, щоб детальніше пропрацювати це питання.
Також відкладений і питання внесення змін до Положення про автоматизовану систему документообігу суду. Спершу рада вирішила доручити головам апеляційних і місцевих загальних судів надати раді до 1 жовтня 2013 р. пропозиції і зауваження, пов'язані з функціонуванням автоматизованих систем документообігу судів, і поліпшенням їх функціонування, а також надати пропозиції відносно внесення змін до Положення.
Інтерес у суддів викликало виконання недавнього рішення Конституційного Суду України відносно обмеження розмірів пенсій суддів. У числі питань порядку денного : чи існують вже в ГСА якісь домовленості з Пенсійним фондом України? Або ж виплат варто добуватися через суд? По словах З. Холоднюка, Пенсійний фонд вже веде роботу з приведення своїх актів у відповідність з рішенням КСУ і до кінця року питання має бути зняте.
Напруженою залишається ситуація з виплатами. Так, за останній рік зарплата працівників апарату суду знизилася на 30 %. Щоб якось захистити цю категорію співробітників, розробляється проект, яким пропонується закріпити вилки посадових окладів на рівні закону. Передбачається, що до 15 серпня цей проект буде вже готовий.