У листі від 08.07.2013 р. № 1/9-480 Міносвіти направило управлінням освіти методичні рекомендації з питань організації виховної роботи в учбових закладах в 2013/2014 навчальному році. У документі, зокрема, вказано, що ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики по вихованню являються Основні орієнтири виховання учнів 1 - 11 класів загальноосвітніх учбових закладів Українизатверджені наказом Міносвіти від 31.10.2011 р. № 1243. Згідно з Орієнтирами виховання в сучасній школі виховання учнів повинне здійснюватися в контексті цивільної і загальнолюдської культури, грунтуватися на волі вибору мети життєдіяльності і об'єднувати інтереси особи, суспільства і держави.
В той же час Міносвіти вважає, що особливої уваги вимагають питання превентивного виховання. Одним з дієвих способів встановлення безпечного, комфортного середовища в учбовому закладі, рішення учнівських конфліктів являється впровадження програм примирення серед однолітківякі допоможуть учням засвоїти навички вирішення конфліктів ненасильницьким шляхом за допомогою медіаторів (посередників) шляхом створення в учбових закладах шкільних служб взаиопонимания. Діяльність цих служб дозволить сформувати у школярів навички співпраці, побудувати ефективну систему дозволу конфліктних ситуацій в установі, забезпечить психологічно здорове середовище в колективі.
Для забезпечення змістовного дозвілля, патріотичного вихованняформування почуттів любові до України, повага до народних традицій, національних цінностей українського народу, укріплення духовного і фізичного здоров'я дітей, їх активного і доступного відпочинку Міносвіти рекомендує притягати скаутські організації, які входять до складу Національної Організації Скаутів України. Крім того, патріотичному, культурно-історичному, естетичному вихованню, розвитку творчих і інтелектуальних здібностей, на думку міністерства, повинне сприяти залучення дітей і молоді до колекціонування поштових марок.
Також міністерство настійно рекомендує широко залучати до учбово-виховного процесу батьківську громадськість, створюючи так звані "Трикутники: учні, батьки, педагоги", проводити Батьківські форуми - "відкриті діалоги безпосередніх і щирих дітей з досвідченими і мудрими батьками для вироблення загальних поглядів на рішення проблем в стосунках, адже запорукою взаєморозуміння є спроба зрозуміти один одного і зробити крок назустріч".
Згідно з Методичними рекомендаціями в планах роботи учбових закладів мають бути передбачені заходи по відмічанню, зокрема, таких пам'ятних і ювілейних дат 2013 - 2014 навчального року:
- 6 грудня - 100 років з дня народження Миколи Михайловича Амосова;
- 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка;
- 120-річчя з дня народження Олександра Петровича Довженка;
- 80-річчя з дня народження Леоніда Кравчука.