Миндоходов наказом від 14.06.2013 р. № 165 затвердило Методичні рекомендації по організації і проведенню камеральных перевірок податкової звітності платників податків, окрім перевірок податкової декларації про майнове положення і прибутки і податкову декларацію платника єдиного податку - фізособи-підприємця.
Відповідно до норм документу такі Методичні рекомендації вводяться в органах Миндоходов з метою поліпшення адміністрування податківповнота декларування податкових зобов'язань в умовах впровадження спеціального програмного забезпечення для удосконалення діючих процедур проведення камеральных перевірок, яке поліпшить якість матеріалів перевірок і посприяє зменшенню термінів їх проведення.
Камеральная перевірка даних, заявлених в податковій звітності, проводиться впродовж 30 календарних днів (якщо інше не передбачене Податковим кодексом)що йдуть за граничним терміном отримання такої звітності. Крім того, відповідно до НК камеральная перевірка здійснюється посадовцями органу ДПС без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу. Такій перевірці підлягає уся податкова звітність суцільним порядком (п. 76.1 ст. 76 НК).
Камеральная перевірка податкової звітності по ПДВ, поданої платниками податків, що мають право на автоматичне бюджетне відшкодування податку, проводиться впродовж 20 календарних днів, що йдуть за граничним терміном представлення податкової декларації, з урахуванням вимог наказу ДПС від 19.06.2012 р. № 522 "Про затвердження Регламенту обробки податкових декларацій по податку на додану вартість, по яких задекларовано негативне значення і бюджетне відшкодування податку на додану вартість".
Перевірки можуть проводитися двома способами:
- в електронному вигляді;
- підрозділами податкового і митного аудиту/прибутків і зборів з фізичних осіб шляхом зіставлення цих програмних продуктів, результатів автоматизованого контролю податкової звітності, інформації з інших джерел.
Крім того, Методичні рекомендації визначають особливості проведення камеральных (електронних) перевірок податкової звітності платників податків.
Нагадаємо, що з 1 січня 2014 року Миндоходов почне проводити електронні перевірки.
Читайте також:
Документ тижня : наказ Миндоходов про впровадження електронних податкових перевірок
Податкова нагадала про особливості проведення камеральных і документальних перевірок
Відмітимо, що у зв'язку з прийняттям Миндоходов наказу № 165 втратили силу ряд попередніх наказів ДПА України, а саме:
- від 18.04.2008 р. № 266 "Про організацію взаємодії органів державної податкової служби при проведенні перевірок податкових декларацій по податку на додану вартість з урахуванням інформації розшифровок податкових зобов'язань і податкового кредиту по податку на додану вартість в розрізі контрагентів";
- від 05.12.2008 р. № 761 "Про затвердження Зразкового порядку проведення камеральной перевірки і здійснення контролю за стягуванням податку на прибуток";
- від 25.01.2010 р. № 34 "Про організацію комплексної обробки сум податкового кредиту по податку на додану вартість".