Державна податкова служба України роз'яснилаяк боржник повинен формувати податкові зобов'язання по ПДВ по операції продажу спеціалізованим підприємством заарештованого майна.
Вказано, що порядок дати виникнення податкових зобов'язань і податкового кредиту, встановлений ст. 187 і 198 Податкового кодексузастосовується також на операції з примусового продажу заарештованого майна органами юстиції.
Датою виникнення податкових зобов'язань по постачанню товарів / послуг вважається дата, що доводиться на податковий період, впродовж якого відбувається будь-яка з подій, подія раніше:
а) дата зарахування засобів від покупця / замовника на банківський рахунок платника податків в якості оплати товарів / послуг, що підлягають постачанню, а у разі постачання товарів / послуг за готівку - дата оприбутковування засобів в касі платника податків, а за відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, обслуговуючій платника податків;
б) дата відвантаження товарів, а у разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетину митного кордону України, оформлена згідно з вимогами митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документу, що засвідчує факт постачання послуг платником податку (п. 187.1 ст. 187 НК).
Враховуючи вказане, ДПС роз'яснила, що датою відчуження боржником заарештованого майна і погашення боргу буде дата отримання таким боржником документу, що підтверджує факт реалізації такого майна через спеціалізоване підприємство. На вказану дату у боржника (заставника) збільшуються податкові зобов'язання і виписується спеціалізованому підприємству податкова накладна на вартість реалізованого майна за вирахуванням суми, фактично залишеної спеціалізованому підприємству на покриття власних витрат з урахуванням ПДВ.