Асоціація "Український Кредитно-банківський Союз" звернулася до Національного банку з пропозицією відмінити обмеження по встановленню єдиного курсу купівлі і продажу іноземних валют за гривнивведених у зв'язку з поширенням негативних наслідків світової фінансової кризи в Україні.
Так, в 2009 році, в розпал кризи постановою Правління НБУ (від 09.09.2009 року № 538) затверджені зміни до Інструкції про порядок організації і здійснення валютно-обмінних операцій на території України. Згідно з цими змінами фінустанови зобов'язані встановлювати єдиний курс купівлі і продажу іноземних валют за гривни до початку робочого дня по усій системі підпорядкованих підрозділів незалежно від розташування таких підрозділів в різних областях країни.
Експерти УКБС відмічають, що подальше збереження жорстких обмежень відносно методів курсоутворення не відповідає сучасній кон'юнктурі валютного ринку і створює істотні перешкоди для його функціонування. Так, аналіз поточних тенденцій розвитку демонструє незначні щоденні відхилення офіційного курсу гривні до долара США ринкового (у межах від "- 0,09%" до "- 1,95%") при стабільному офіційному курсі гривни до долара США впродовж 2012г. (склав на кінець року 7,9930 грн. / дол. США)що є ознакою певної стабілізації на валютному ринку. Цьому сприяло також і забезпечення цінової стабільності в країні - як відомо, за підсумками 2012 р. індекс інфляції склав 99,8%
У УКБС відмічають, що встановлення курсу і проведення валютних операцій по них всупереч кон'юнктурі ринку, обумовлює істотні збитки фінансових установ, що призводить до припинення надання послуг у відповідному регіоні по окремо певною валютою. Як наслідок, на заміну легальним суб'єктам ринку приходять нелегальні, для яких фактично створено конкурентні переваги, у тому числі у вигляді відсутності обов'язку дотримувати вимоги по єдиному курсу.
Джерело: УКБС.