У листі від 11.04.2013 р. № 05.01-14-А-3344/3601-зв Мінохоронздоров'я роз'яснило, як застосовувати Закон "Про заходи по попередженню і зменшенню вживання тютюнових виробів і їх шкідливої дії на здоров'ї населення".
Мінохоронздоров'я вказало, що відповідно до частини 3 ст. 13 Закону, власник, уповноважені ним особи або орендарі відповідних споруд або окремих приміщень зобов'язані відвести спеціальні місця для паліннясумарна площа яких не повинна перевищувати 10 % загальній площі відповідної споруди або приміщення, обладнані витяжною вентиляцією або іншими засобами для видалення тютюнового диму, а також розмістити інформацію, що складається з відповідного графічного знаку і тексту наступного змісту : "Місце для куріння. Куріння шкодити Вашому здоров'ю"!. Законодавством не визначені вимоги відносно кількості і розміщення знаків "Куріння боронує" і "Місце для куріння".
У разі відсутності можливості відведення спеціального місця для паління в приміщенні Мінохоронздоров'я рекомендує обладнати місце для паління за межами приміщень у будь-якій невеликій спорудіяким може бути, наприклад, навіс біля будинку і т. п. В таких місцях для паління має бути розміщений графічний знак відповідно до Закону.
Також Мінохоронздоров'я повідомило, що згідно ст. 2 Закони, якщо міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого дана Верховною Радою, встановлені інші правила, ніж передбачені законодавством України про заходи по попередженню і зменшенню вживання тютюнових виробів і їх шкідливої дії на здоров'ї населення, то застосовуються правила міжнародного договору. Виходячи з єтого Мінохоронздоров'я вважає, що при виникненні суперечок відносно трактування норм чинного законодавства про заборону паління, необхідно в першу чергу виходити з положень Рамковій конвенції ВІЗ по боротьбі проти тютюнуякі вимагають забезпечити захист від впливу тютюнового диму на робочих місцях усередині приміщень, громадському транспорті і в закритих громадських місцях.