29 травня в Держпідприємництва відбулася нарада, в ході якої обговорили ініціативу по відміні дозволів на ввезення на територію України товарів тваринного походження. На сьогодні для ввезення товару на територію України підприємство-імпортер повинно отримати дозвіл на певну партію товару і на певний термін від Державної ветеринарної і фітосанітарної служби. Проте представники ринку говорять, що таке дозвіл - це надмірне державне регулювання.
Нагадаємо, Держпідприємництва спільно з незалежними експертами і представниками бізнесу розробило законопроект відносно відміни дозволів на ввезення на територію України товарів. Як альтернатива отриманню дозволу, пропонується ввести механізм контролю, який діє в країнах ЄС, а саме: створення Національного реєстру країн і підприємств, яким дозволяється ввезення продуктів тваринного походження на територію України. Продукти тваринного походження ввозяться тільки з тієї країни або її частини, яка включена в Реєстр. Країна вноситься в Реєстр тільки якщо контроль Державної ветеринарної і фітосанітарної служби України довів, що її компетентний орган надає належні гарантії за процедурою, визначеною законом. Продукти тваринного походження можуть бути ввезені в Україну, тільки якщо вони були виготовлені, перероблені і відправлені підприємством, внесеним в Реєстр.
У Госветфитослужбе відмічають, що робота над створенням такого реєстру вже ведеться. Крім того, це питання піднімалося у рамках обговорення створення зони вільної торгівлі з ЄС. Зокрема, Госветфитослужба зобов'язалася відмінити вказані дозволи з 31 грудня цього роки після впровадження системи електронного супроводу вантажів, що входять, і створення національної бази даних і системи контролю за усіма підконтрольними Службі об'єктами.
Проте, представники Держпідприємництва звернули увагу на те, що сьогодні підприємець для отримання дозволу від центрального органу Госветфитослужбы повинен пройти процедуру узгодження з її територіальним органом і регіональною службою державного ветеринарно-санітарного контролю і нагляду на державному кордоні і транспорті.
Таку процедуру пропонується спростити таким чином: документи подаватимуться тільки в одно ланку - орган Госветфитослужбы, який видає вказаний дозвіл.
За інформацією Держпідприємництва.