Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Як отримати гроші з-за кордону без сплати податку? - рада юриста

31 травня 2013, 09:21
5765
7
Реклама

Питання про оподаткування грошових переказів з-за кордону придбало актуальність у зв'язку з публікаціями у багатьох ЗМІ. Миндоходов навіть нагадувало, що така норма діє ще з 2003 року.

Дійсно, як розповів ЮРЛИГЕ керівник юрфірми "Днепролекс"адвокат Іван Переверзеввідповідно до пп.163.1.3 Податкового кодексу об'єктом оподаткування резидента являються, окрім іншого іноземні прибутки - прибутки (прибуток), отримані з джерел за межами України. Згідно пп.168.2.1 НК платник податків, одержуючий іноземні прибутки, зобов'язаний включити суму таких прибутків до складу загального річного доходу оподаткування і подати податкову декларацію за результатами звітного податкового року, а також сплатити податок з таких прибутків. Крім того, підпунктом 170.11.1 НК встановлене, що у разі, якщо джерело виплат будь-яких прибутків оподаткувань є іноземним, то сума такого доходу включається до складу загального річного доходу оподаткування платника податків - одержувача, який зобов'язаний подати річну податкову декларацію, і оподатковується по ставках, визначених в п.167.1 НК.

Але ж чимала частина іноземних прибутків українців - це гроші, що отримуються від тих, що поїхали на заробітки за межі України близьких родичів. І у більшості таких випадків одержувачам грошових переказів не варто турбуватися про проблеми з податковою службою, запевняє юрист.

Згідно п.174.6 НК засобу, майно, майнові або немайнові права, вартість робіт, послуг, даровані платникові податків, оподатковуються відповідно до правил, встановлених для оподаткування спадку. У свою чергу, по приписах підпункту 174.2.1 НК вартість власності, яка наслідує членами сім'ї спадкодавця першого ступеня спорідненості, налогооблагается по нульовій ставці.

Визначення кола осіб, віднесених до першому ступеню спорідненостіміститься в пп. 14.1.263. НК, це:

- батьки;
- чоловік або дружина;
- діти, у тому числі усиновлені.

Також И. Переверзев відмічає, що по своїй правовій природі засоби, які громадяни отримують на безвідплатній основі, являються подарунком. Так, згідно ст. 717 Цивільного кодексу за договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або зобов'язується передати в майбутньому другій стороні (обдаровуваному) безвідплатне майно (дар) у власність. Згідно ст. 718 цього кодексу подарунком можуть бути рухомі речі, у тому числі гроші і цінні папери, а також нерухомі речі.

В той же час, треба пам'ятати, що згідно ч. 5 ст. 719 Цивільного кодексу договір дарування валютних цінностей (до яких згідно ст. 4 Митного кодексу відноситься і іноземна валюта) на суму, яка перевищує п'ятидесятиразовий розмір неоподатковуваного мінімуму прибутків громадян (850 грн.), полягає у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню.

Тобто, пояснив юрист, якщо сума одного грошового переказу на користь українського платника податків складе в еквіваленті не більше 850 грн.такий договір дарування вважатиметься ув'язненим.

Таким чином, у разі отримання таким платником податків від члена сім'ї першого ступеня спорідненості з-за кордону грошових переказів в сумі в еквіваленті не більше 850 грн. кожен, такі засоби вважатимуться подарунком (ст.ст. 717-719 Цивільного кодексу), а дохід від їх отримання обкладатиметься також по нульовій ставці (п. 174.2.1., 174.6. Податкового кодексу).

Юрист відмітив і те, що згідно п. 179.2. Податкового кодексу обов'язок платника податків за уявленням податковій декларації вважається виконаною і податкова декларація не подається, якщо такий платник податків отримував прибутки у вигляді об'єктів спадку, які оподатковуються по нульовій ставці. А з урахуванням тотожності правил оподаткування засобів і майна, дарованих платникові податків, і правил оподаткування спадку, немає необхідності представлення декларації і в описаній ситуації.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини