Наказом від 07.03.2013 р. № 103 Минсоцполитики затвердило Порядок надання посібника з часткового безробіття.
Допомога по частковому безробіттю - засоби Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, які надаються територіальними органами Державної служби зайнятості в районах, містах, районах в містах підприємству для виплати застрахованим особам (працівникам) у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв'язку із зупинкою (скороченням) виробництва продукції без припинення трудових стосунків.
Допомога по частковому безробіттю надається підприємствам независимо від їх форми власності і підпорядкуваннядіяльність яких пов'язана з виробництвом продукції. Допомога надається підприємствам:
- що не має заборгованості по виплаті зарплати, що виникла до зупинки (скорочення) виробництва, не має непогашеної заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за період до 1 січня 2011 р. і (чи) - заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що виникла до зупинки (скорочення) виробництва;
- що не має несплачених штрафів за недотримання норм Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" і (чи) Закону України "Про зайнятість населення".
Право на посібник з часткового безробіття мають працівники, які впродовж 12 місяців, що передували місяцю, в якому почалося скорочення тривалості робочого часу, працювали не менше 6 календарних місяців, за яких сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі, не менше, ніж мінімальний розмір страхового внеску, і у яких скорочення тривалості робочого часу складає 50 і більше відсотків в місяць. Право на посібник також мають осіб, що знаходилися у відпустці по догляду за дитиною до досягнення ним трирічного віку і в день початку зупинки (скорочення) виробництва що приступили до роботи.
Допомога по частковому безробіттю не надається у разі, якщо:
1) зупинка (скорочення) виробництва носить сезонний характер або виникає виключно з організаційно-виробничих причин;
2) є можливість працевлаштування (тимчасового перекладу) працівників на період зупинки (скорочення) виробництва на інші ділянки, в цехи;
3) працівник:
- письмово відмовився від працевлаштування (тимчасового перекладу) на відповідну роботу на підприємстві з повним робочим днем (тижнем);
- працює на цьому підприємстві за сумісництвом;
- проходить на підприємстві альтернативну (невоєнну) службу;
- залучений в профілактичні заходи, спрямовані на запобігання настанню страхових випадків, передбачених ст. 7 1 Закону "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".
Встановлено, що перерахування підприємству засобів для виплати посібника з часткового безробіття здійснюється територіальним органом служби зайнятості щомісячно в течение 15 робочих днів після отримання від підприємства відомостей про осібвідносно яких виконуються вимоги частини 2 ст. 47 Закону "Про зайнятість населення" (додаток 2 до Порядку).
Підприємство виплачує засоби працівникам в строк не більше 3 робочих днів після їх вступу на рахунок підприємства по окремій платіжній відомості для виплат посібника з часткового безробіття (відомості на виплату грошей). Копія відомості з підтвердженням перерахування коштів на рахунок працівника (відомості на виплату грошей) подається територіальному органу служби зайнятості не пізніше 10 календарних днів після виплати працівникам посібника з часткового безробіття.