Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Адвокатські мантії відкладаються

22 квітня 2013, 18:07
180
7
Реклама

17 квітня 2012 р. на засіданні комітету Верховної Ради України з питань верховенства права і правосуддя розглядався проект Закону України № 1115 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України відносно адвокатської мантії", зареєстрований 18.12.2012 р. Автором законопроекту є народний депутат Геннадій Москаль.

Проектом закону пропонується внести зміни до Карного процесуального кодексу України і зобов'язати адвокатів, що беруть участь в судовому процесі, носити відповідний одяг - адвокатську мантію. Треба відмітити, що Національна асоціація адвокатів України в листі парламентському комітету висловилася відносно необхідності введення мантій для адвокатів. Так, НААУ вважає, що це питання вимагає додаткового вивчення і визначення джерел фінансування, у зв'язку з чим було б доречно його заздалегідь розглянути на З'їзді адвокатів України. Тому НААУ вважає, що ухвалення законопроекту № 1115 - передчасне.

Аналогічна позиція і у Мінюсту, який вказав, що введення на законодавчому рівні такого професійного атрибуту, як мантія носить виключно добровільний характер. Міністерство вважає, що мантія для представників адвокатури і інших осіб повинна стати символом приналежності до професії, а не формальною і що обтяжує, у тому числі з фінансової точки зору, вимогою законодавства.

Схожу позицію висловив Верховний Суд України і відповідні учбові заклади.

Представники парламентського комітету звернули увагу на те, що необхідно допрацювати законопроект № 1115 і вирішити питання відносно добровільності адвокатської мантії, а також джерел фінансування. Адже досі відкрито питання, за чий рахунок шитимуть мантії: за рахунок адвокатів або за рахунок відповідних органів адвокатського самоврядування, які повинні будуть збільшити розмір внесків, щоб забезпечити адвокатів мантіями.

В той же час автор законопроекту Г. Москаль упевнений, що адвокати не знаходяться на утриманні держави, а живуть на ті гонорари, які отримують від клієнтів, тому держава не повинна йому шити мантії. При цьому він погодився, що потрібний перехідною період, коли носіння мантій буде добровільним. "Рано чи пізно ми прийдемо до того, що мантії будуть обов'язковими"- вважає Г. Москаль.

В ході розгляду парламентський комітет вирішив повернути законопроект № 1115 авторові на доопрацювання.

Читайте також: "Українських адвокатів хочуть одягнути в мантії"

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини