Національна комісія з цінних паперів і фондового ринку схвалила допрацьований проект рішення "Про затвердження Положення про порядок дематериализации іменних цінних паперів".
"Розроблений нами документ визначає порядок перекладу іменних емісійних цінних паперів у бездокументну форму існування. Договір про обслуговування випуску емітент може укласти лише з Національним депозитарієм України, а у випадках, визначених законом, - Національним банком України. Щоб укласти такий договір і провести дематериализацию іменних цінних паперів, у емітента буде 3 місяці з дня вступу Національним депозитарієм України статусу Центрального депозитарію"- розповів член НКЦБФР, Олексій Тарасенко.
Підготовлений Порядок чітко прописує саму процедуру дематериализации. Після того, як емітент прийняв рішення про дематериализации, він впродовж 10 днів повинен повідомити про це фондові біржі, на яких розміщені його цінні папери, і номінальних утримувачів, а потім опублікувати в одному з офіційних друкарських видань Комісії повідомлення про дематериализации і персонально повідомити про неї власників іменних цінних паперів. Далі емітент повинен здійснити заміну свідоцтва на свідоцтво про реєстрацію випуску іменних цінних паперів у бездокументній формі, після чого укласти договір про обслуговування з Національним депозитарієм, відкрити в нім рахунок і депонувати глобальний сертифікат.
Нагадаємо, що Національний депозитарій набуває статусу Центрального депозитарію відколи Комісія зареєструє Правила ЦД.
За інформацією НКЦБФР.