Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Боротьба за интернет-приватность: видалення контенту

11 квітня 2013, 14:50
458
2
Реклама

Нещодавно Google оприлюднив  традиційну статистику заявок, nbsp, що поступили&; від державних органів різних країн, стосовно видалення певного  контенту. Як держоргани, так і  приватні обличчя, направляють запити  на видалення контенту, керуючись різними мотивами: наклеп, конфіденційність, критика уряду, видача себе за інша особа, контент "для дорослих", дискримінаційні висловлювання, пропаганда насильства, авторські права, нацбезпека і т.п. До речі, повністю або частково Google  задовольняє близько 60-75 % таких звернень.

У цьому звіті (за перше півріччя 2012 року) статистики відносно України немає - можливо, наші чиновники ще не дісталися до такого популярного рішення проблеми просочування компрометуючої інформації в Мережу. Але ось Міністерство внутрішніх справ сусідньої Росії клопотало про видаленні з YouTube 160 відеороликів, що містять екстремістські матеріали, і доступ до цим відео на території РФ обмежений.

(Нагадаємо, що детально про процедурі повідомлення Google про порушення авторських прав можна упізнати у блозі юриста И. Самоходского Захист авторських прав в Інтернеті: використання Digital Millennium Copyright Act на прикладі Google).

Керівник холдингу Internet Invest Group Олександр Ольшанскийз яким ЮРЛИГА обговорила цю тему, вважає неможливою ситуацію в Україні, при якій чиновники "дорвуться" до вищезгаданої процедури і почнуть систематично зачищати інформпростір. А ось приватні особи напевно можуть і звертатимуться в Google з вимогою прибрати незаконний (на їх думку) контент : "Як швидко буде оброблений цей запит в Google - невідомо, але виходячи з того, що ті ж США надзвичайно шанує приватность, таке видалення контенту можливе".

Як розповів експерт, існують два види запитів, які отримують інтернет-компанії :

1) на розкриття деякій інформації (наприклад, кому належить акаунт, інформація про користувача і його листування і тому подібне);
2) на видалення небажаній інформації з різних сервісів (Ютуб, соцсети, блоги і т. п).

Олександр Ольшанский

"Якщо говорити про США, то на відміну від нашої країни, перша поправка до Конституції США про свободу слова представляє не декларацію, а юридично дуже дієвий механізм, і навіть саму основу мислення людей, що живуть там. Нам це важко представити. Мене часто запитують - так що, кожен може написати що хоче? Так, уявіть собі, може, і там це вже відбувається вже двісті років, і це було задовго до Інтернету. Тому потрібні дійсно істотні підстави для видалення якогось контенту - заклики до тероризму, насильства, явне порушення морально-етичних норм" - роз'яснив А. Ольшанский.

А чи потрібний взагалі такий спосіб захисту приватности?
Адже світ сильно змінився: колись уся інформація була сложнодоступна, потім механізми поширення інформації стали удосконалюватися, і як наслідок - скорочуватися "зона секретності"розповідає А. Ольшанский.

На сьогодні забезпечити (відносно держави або фізособи) якусь зону секретності і приватности - надзвичайно витратний. Тому містити в секреті можна дуже мало інформації. Як тільки намагаються розширити цю зону секретності - відбувається прорив за типом Вики-ликс. Те ж саме торкається і приватного життя. "Люди переглянуть своє відношення до цієї теми - вважає експерт,- і я думаю, що зона приватности і далі скорочуватиметься. І стосовно держави теж".

Якщо ваша інформація вже "витекла" - звичайно, можна кудись звертатися. Але головне питання до вас самих - значить, ви або погано її захищалиабо занадто розширили зону секретності, пояснив А. Ольшанский.

"У цьому американці попереду нас - у них таке розуміння сталося давно, і вони краще розуміють, що не можна намагатися законодавчо захистити те, що незащитимо по суті. Не можна видавати закон, який неможливо виконати, - це і підриває повагу до законів, і призводить до витрати ресурсів на нездійсненні завдання
- розповів А. Ольшанский. - Тому коли наші законодавці пишуть всілякі закони про захист інформації, персональні дані, правильно буде підходити до цього з такої точки зору : наскільки треба скоротити зону захисту, щоб це було здійснимо в реальному житті? Це проблема не лише України, європейський законодавець теж часто намагається врегулювати і захистити те, що захистити неможливо у сучасному світі". 
 
----------------   
 

Олександр Ольшанский - співорганізатор і ідеолог найбільшої IT- конференції України iForumякий цього року відбудеться 24 квітня в Києві.

Читайте також інтерв'ю: "Інтелектуальна власність - угода, а не право".

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти
Підпишіться на розсилку
Головні новини і аналітика для вас по буднях

Схожі новини