Кабінет Міністрів пропонує визначити механізм відчуження в процедурі санації майна боржника шляхом заміщення активів. Відповідний проект урядової постанови був розроблений Міністерством юстиції і прийнятий під час засідання Кабміну в понеділок, 1 квітня.
Постановою передбачено, що відчуження майна здійснюватиметься шляхом створення на базі майна боржника господарського суспільства. Якщо боржник за рахунок суми, вирученої в результаті продажу на аукціоні акцій знову створеного господарського суспільства, задовольнить вимоги кредиторів в повному об'ємі, виробництво у справі про банкрутство боржника відповідно до Закону про банкрутство підлягає припиненню господарським судом за заявою керівника санацією.
Проте, якщо суми, вирученої в результаті продажу на аукціоні акцій знову створеного хозобщества, буде недостатньо для задоволення вимог кредиторів в повному об'ємі, той, що управляє санацією пропонує кредиторам зробити висновок світова угода. У випадку якщо світова угода не укладена, господарський суд визначати боржника банкротом і відкриває ліквідаційну процедуру.
При цьому, постановою визначено, яке саме майно може бути відчужене при здійсненні в процедурі санації заміщення активів. Зокрема, у разі відчуження частини майна кількість і об'єм його мають бути такими, щоб боржник і новоутворене господарське суспільство мали можливість здійснення підприємницької діяльності.
Також постановою встановлено, що первинна вартість майна, яке відчужується, визначається відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав і професійної оцінної діяльності. Встановлено обмеження здійснення будь-яких дій, спрямованих на зміну його вартості, після визначення первинної вартості майна боржника.
По словах А. Лавриновча, урядова постанова була розроблена з метою реалізації ч. 2 ст.34 Закону про банкрутство. Так, Законом визначено, що цілісний майновий комплекс боржника або визначена планом санації частина майна боржника з відповідною (пропорційною) частиною його зобов'язань (за винятком зобов'язань, що виникають з вимог конкурсних кредиторів) можуть бути відчужені шляхом їх передачі господарському суспільству, що утворюється боржником, в порядку, встановленому Кабміном. Долі (акції) в статутному капіталі такого господарського суспільства включаються до складу майна боржника (заміщення активів). Під час утворення господарського суспільства йому передаються майнові активи (майно і майнові права) боржника, у тому числі відступаються права вимоги, а також на нього перекладаються борги за вимогами поточних кредиторів.
За інформацією Мінюсту.
Також читайте нашу підбірку матеріалів за новим Законом про банкрутство.