Фінансові регулятори будуть отримувати інформацію з баз даних Миндоходов для виявлення фіктивних емітентівякі лише імітують господарську діяльність. Міністерство, у свою чергу, матиме доступ до матеріалів ревізій і іншої звітної документації вказаних інстанцій.
"Активізація нашої співпраці відповідає не лише і не стільки інтересам держави, скільки інтересам клієнтів тих компаній, що надають фінансові і страхові послуги. Завдяки оперативному обміну інформацією ми зможемо уникнути повторення таких ситуацій, які виникали останнім часом, коли окремі страхові компанії збирали значні суми премій, а потім зникали з ринку страхових послуг"- підкреслив Міністр прибутків і зборів України Олександр Клименко.
За його словами, завдяки такій оперативній співпраці стане можливим аналіз ризиків і негативних тенденцій у фінансових сферах на постійній основі.
Зокрема, за даними фахівців Миндоходов, зараз на ринку страхових послуг більше 20% сплачених податків доводиться на 6 компаній. Це усього 0,5% від загальної кількості учасників ринку. При цьому 99% задекларованих надходжень до бюджету формують менше половини з працюючих на ринку страхових компаній - 220 з 448.
Питання у фахівців Миндоходов виникають і у зв'язку з останніми тенденціями на ринку цінних паперів. У кінці минулого року офіційно задекларовані прибутки по операціях з цінними паперами виросли в 2 рази, або на 102 млрд. грн. Проте, велика кількість підприємств продовжує здійснювати торгівлю цінними паперами зі збитками. За 2012 р. загальна сума отриманих збитків від таких операцій склала майже аналогічну суму - 126,2 млрд. грн.
Нагадаємо, нові правила оподаткування операцій з цінними паперами діють з 1 січня 2013 року, і перші грунтовні висновки відносно їх ефективності саме з точки зору оподаткування фахівці зможуть зробити вже за підсумками декларативної кампанії за перший квартал.
За інформацією Миндоходов.