Податкові нововведення
Нові акцизні марки. Кабмін постановою № 188 ствердив нові зразки марок акцизного податку для алкогольних напоїв і тютюнових виробів вітчизняного і імпортного виробництва.
Марки акцизного податку для алкоголю і сигарет нового зразка введуть з 1 травня 2013 р.що, у свою чергу, викличе їх подорожчання. Так, розмір плати за одну марку акцизного податку для алкогольних напоїв складе 0,27 замість 0,103 грн., а для тютюнових виробів - 0,142 замість 0,055 грн.
Уряд доручив Міністерству прибутків і зборів забезпечити виготовлення до 20 квітня 2013 р. марок акцизного податку нового зразка, їх продаж в установленому порядку, а з 1 травня 2013 р. припинити продаж старих.
Зверніть увагу! Податок на нерухомість можна сплатити через каси сільських рад, ДПС
Про інші податкові питання. ДПС листом № 3305/6/15-2216ф розповілау які терміни слід надавати декларацію по фіксованому з/х податку. Так, згідно з документом товаровиробники самостійно обчислюють суму податку щорічно за станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають декларацію відповідному органу ДПС.
Податкова також нагадує, що:
- Податковий кодекс не обмежує кількість наказів на проведення документальної позапланової виїзної перевірки;
- плата за стандартне приєднання електроустановок в 2013-му стягуватиметься без урахування ПДВ.
Фондовий ринок і цінні папери
Правила депозитного обліку. Рішенням № 198 НКЦБФР визначила Принципи побудови системи депозитного обліку. У документі говориться про створенні депозитного обліку як цілісної, прозорої і надійної системи реєстрації прав на цінні папери. Актом передбачена дворівнева модель депозитарної системи :
- перший рівень - Центральний (єдиний) депозитарій, Нацбанк як депозитарій державних цінних паперів і облігацій місцевих позик;
- другий рівень - депозитарні установи.
Порядок перевірок СРО профучастников. НКЦБФР рішенням № 161 встановила єдиний механізм здійснення перевірок профдеятельности на фондовому ринку і діяльності саморегулируемых організацій профучастников фондового ринку шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
Крім того, Комісія:
- ствердила проект рішення "Про внесення змін до Типового договору андеррайтингу"згідно з яким в типовому договорі професійного учасника ринку цінних паперів розширений перелік послуг, що надаються емітенту;
- допрацювала Правила здійснення діяльності по торгівлі цінними паперами. Зміни в Правила пов'язані з вдосконаленням Положення про здійснення маржинальных операцій і про функціонування фондових бірж в частині умов проведення РЕПО-операцій;
- прийняла ряд рішень відносно інститутів спільного інвестування, що регламентують діяльність по управлінню активами інституціональних інвесторів, а також склад і розмір витрат, що відшкодовуються за рахунок активів інституту спільного інвестування.
Важливо! Уряд схвалив угоду про економічне співробітництво з Хорватією
Банківська діяльність
Касові операції. Нацбанк постановою № 45 ствердив зміни до Інструкції про ведення касових операцій банками в Україні. Цими змінами передбачено, що банк (філія, відділення) зобов'язаний по зверненню клієнта врегулювати відповідно до законодавства України спірні питання, що виникають і пов'язані з касовими операціями, у тому числі здійсненими через платіжні пристрої.
Крім того, визначено, що виплата відкликаних (повернених) засобів готівкою здійснюється фізособам і самозанятым особам як виплата перекладу без відкриття рахунку, а юрособам - шляхом зарахування на їх поточні рахунки.
Фінансовий моніторинг. У листі № 48-104/628/3437 Нацбанк пояснив деякі питання здійснення фінансового моніторингу. Роз'яснення торкаються практичного застосування окремих норм постанови НБУ "Про зміну термінів розрахунків по операціях по експорту і імпорту товарів і введення обов'язкового продажу надходжень в іноземній валюті" при виконанні вимог законодавства, регулюючого стосунки у сфері запобігання легалізації (відмивання) прибутків, отриманих злочинним шляхом.
"Правильний" бухоблік. Постановою № 59 Нацбанк вніс зміни у Інструкцію по бухгалтерському обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій і формуванню і використанню резервів під кредитні риски у банках України. Документом також змінено Положення про планування і порядок проведення інспекційних перевірок.
Інші правові новели
У сфері земельних ресурсів. Минагрополитики наказом № 132 прийняло Порядок планування і здійснення контрольних заходів з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог земельного законодавства. Згідно з документом такий контроль здійснюється Госсельхозинспекцией і її територіальними органами.
Також затверджені критерії, по яким оцінюється міра ризику від здійснення госпдіяльності з використанням землі.
Окрім цього, паспорт забудови земельної ділянки можна буде отримати через Єдиний державний портал админуслуг, а ввезення насіння для селекційних робіт повинен відбуватися на підставі підтвердження Госсельхозинспекции.
Зверніть увагу! Графіки перевірок органів ліцензування не треба погоджувати з Держпідприємництвом
Консультації по зайнятості. Наказом № 74 Минсоцполитики ствердило Порядок забезпечення надання територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізовує держполітику у сфері зайнятості населення і трудової міграції, консультацій особам з питань організації і здійснення підприємницької діяльності. Документ встановлює механізм забезпечення консультацій із залученням на громадських засадах працівників органів державної влади.
Важливо! Визначено поняття "великих" і "особливо великих" розмірів фальсифікованих ліків
Праця іноземця. У листі № ДЦ-09-588/0/6-13 Державний центр зайнятості вказавщо чинним законодавством не передбачено отримання дозволу на використання праці на здійснення іноземцями в Україні підприємницької діяльності, у тому числі установа суб'єктів господарської діяльності юрособами і підприємцями-фізособами, а також іноземцями, що оформили свої правовідносини з працедавцями на підставі цивільно-правових угод (договорів підряду).
Зверніть увагу! АМКУ штрафує підприємства за ненадання інформації
Повернення помилково перерахованих засобів. Мінюст в роз'ясненні повідомив відносно повернення помилково врахованих засобів. У документі відмічено, що повернення помилково перерахованих засобів за отримання інформації з держреєстрів, утримувачем яких є Мінюст, здійснюється на підставі п. 15 Порядку повернення засобів, помилково або надмірно зарахованих до державного і місцеві бюджети. Для повернення вказаних засобів в Мінюст необхідно надати що відповідають заява; документ (ксерокопію), що підтверджує перерахування коштів на рахунок Мінюсту; підтвердження (у оригіналі) суб'єкта надання послуг про те, що послуга на вказану суму не виявлялася.
Законодавчі ініціативи тижня
"Покращення" для нотаріату. У парламенті зареєстрований законопроект № 2627яким пропонується ухвалити новий Закон про нотаріат. Проектом змінена структура Закону, визначено поняття і зміст самофінансування нотаріальній діяльності, доповнені положення про нотаріальну таємницю, статус помічника нотаріуса, держрегулюванні нотаріальної діяльності, видах нотаріальних дій і т. д. Сформульовані нові положення про самоврядуванні нотаріусів, кадровому резерві і Єдиному реєстрі нотаріусів, квотах, присязі, і. о. нотаріуса і інші нововведення.
Також передбачається, що по взаємній згоді нотаріуси мають право укласти між собою договір обміні нотаріальними округами. Крім того, планується впровадити Єдиний реєстр нотаріусів України і кадровий резерв нотаріусів.
Деталі: Проект нового Закону про нотаріат передбачає ліквідацію державних контор
Важливо! Паперові ліцензії можуть незабаром замінити електронними
Держреєстрація самозайнятості. Законопроектом № 2191 пропонується внести доповнення в чинні закони за визначенням мети і напряму держполітики у сфері розвитку малого і середнього підприємництва в Україні, заходів по держпідтримці підприємницької ініціативи і діяльності молоді, а також принципів держполітики зайнятості населення. Також запропоновано розширити права держслужби зайнятості і надати їй право надавати безробітним за рахунок засобів Фонду загальнообов'язкового держсоцстрахування на випадок безробіття безповоротну фінансову допомогу для підтримки і забезпечення самозайнятості громадян у сфері послуг.
Окрім цього, ст. 43 Закони про держреєстрацію юрособ і фізосіб-підприємців передбачається доповнити новим положенням, на підставі якого проводити держреєстрацію самозанятых фізосіб-підприємців для здійснення ними підприємницькій діяльності без залучення найнятих робітників у сфері послуг за принципом мовчазної згоди шляхом поштового повідомлення держреєстратора.
Подробиці: Депутати хочуть спростити держреєстрацію самозанятым фізособам у сфері послуг
Зверніть увагу! Які обмеження для банківських операцій підготував Кіпр?
Интелектуальная власність. Міносвіти оприлюднило проект закону "Про внесення змін до деяких законів України з питань інтелектуальної власності"розроблений з метою приведення законодавства у сфері інтелектуальної власності у відповідність з вимогами Закону "Про адміністративні послуги".
Зміни торкаються, зокрема, видачі посвідчення представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного). Також переписані статті про видачу патенту, свідчення; уточнюються правила публікації про видачу патенту, права і обов'язки іноземних осіб і осіб без громадянства і т. д.
Детальніше: Настають зміни законодавства про інтелектуальну власність
Важливо! Кабмін запланував до листопада розробити законопроект "Про Фонд гарантування інвестицій"
Правовий анонс
ЮРЛИГА також повідомляє, що з 1 квітня 2013 р. набудуть чинності наступні нормативно-правові акти:
1. Закон "Про внесення змін до Закону України "Про електроенергетику" відносно стимулювання виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії" від 20.11.2012 р. № 5485 - VI.
Змінами передбачено, що для об'єктів електроенергетики, що роблять електроенергію з альтернативних джерел енергії (окрім доменного і такого, що коксується газів) і будівництво яких розпочате після 1 січня 2012 року, "зелений" тариф застосовується за умови дотримання вимог відносно розміру місцевої складової.
Детальніше: Президент дав добро на стимулювання виробництва альтернативної електроенергетики
2. Рішення Аудиторської палати "Про внесення змін до Положення про сертифікацію аудиторів" від 31.01.2013 р. № 264/8.
Відповідно до змін у разі подачі кандидатом на отримання сертифікату аудитора документу про вищу освіту, отриману за кордоном, до нього додатково слід прикласти переклад на українську мову (завірений нотаріально) і копію довідки про визнання іноземного документу про освіту, наданою Міносвіти. Також перелік документів, що подаються, доповнений довідкою про відсутність судимості і про відсутність відомостей про заявника в Держреєстрі осіб, що зробили корупційні діяння, а перелік підстав для анулювання сертифікату доповнений основою "у зв'язку з судимістю за скоєння злочину".
Подробиці: Для допуску до сертифікації аудитори подаватимуть довідку про відсутність судимості
3. Розпорядження Нацкомфинуслуг від 11.12.2012 р. № 2673що вносить зміни в Порядок надання рекламних матеріалів відносно послуг з недержавного пенсійного забезпечення в Госкомфинуслуг.
Новими нормами, окрім іншого, розширена заборона на використання в рекламі подарунків і виграшів (або обіцянок таких благ). Якщо раніше такі методи заборонено було використовувати по відношенню до потенційних учасниками і вкладникам пенсійних фондів, то тепер вони неможливі і на адресу страхувальників при укладенні договорів страхування довічної пенсії і вкладників пенсійних депозитних рахунків у банках.
Деталі: Недержавному ПФ заборонено робити подарунки потенційним страхувальникам, рекламуючи послуг
Ви можете ознайомитися з аналітичними матеріалами і консультаціями по даній і іншим тематикам, безкоштовно встановивши на тест систему ЛІГА :ЗАКОН. |