Постановою від 26.02.2013 р. № 59 Нацбанк вніс зміни в Інструкцію по бухгалтерському обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій і формування і використання резервів під кредитні риски у банках України.
У новій редакції викладений пункт 1.3 глав 1 розділу II Інструкції. Зокрема, встановлено, що майбутні грошові потоки складаються з суми очікуваних платежів по основному боргу і відсоткам відповідно до договору, суми прострочених платежів (основного боргу і відсотків), суми коштів від реалізації запоруки згідно з відповідною угодою (незалежно від вірогідності звернення стягнення на таку запоруку) з урахуванням часу, необхідного для реалізації запоруки, і інших грошових потоків по наданому кредиту. Банк включає прострочені платежі в майбутні грошові потоки в періоди, погоджені з клієнтом в договорі. У разі неузгодження з клієнтом термінів надходження прострочених платежів банк не зараховує їх в майбутні грошові потоки або включає в останній період, визначений договором згідно з внутрішньобанківськими положеннями.
Банк включає в майбутні грошові потоки по наданому кредиту, забезпеченому запорукою, суми коштів від можливої реалізації запоруки на дату, з якою він починає формувати резерв по цьому кредиту.
Банк здійснює попередню оцінку майбутніх грошових потоків, передбачених договором, в порядку, визначеному відповідним внутрішньобанківським положенням. Заздалегідь оцінені майбутні грошові потоки від реалізації запоруки зменшуються на суму витрат на його реалізацію.
Загальна сума недисконтованих майбутніх грошових потоків, у тому числі грошових потоків від реалізації запоруки, не може перевищувати суми платежів, передбачених кредитним договором.
Також встановлено, що поточна вартість розрахункових майбутніх грошових потоків фінансових активів з фіксованою процентною ставкою визначається шляхом дисконтування розрахункових майбутніх грошових потоків по первинній ефективній ставці відсотка. До фінансових активів з плаваючою процентною ставкою застосовується ефективна ставка відсотка, яка була визначена під час останньої зміни номінальної процентної ставки. Майбутні грошові потоки від запоруки дисконтуються з урахуванням часу, необхідного банку для реалізації запоруки.
НБУ вказав, що банки повинні переглянути внутрішні положення і внести в них що відповідають постанові зміни до 01 грудня 2013 року.
Також змінено Положення про планування і порядок проведення інспекційних перевірок. Документ доповнений нормою, що встановлює, що об'єкт перевірки зобов'язаний надати усю необхідну інформацію, у тому числі про розрахунок резерву для відшкодування можливих втрат по активних банківських операціях окремо по вступу грошових потоків по кредитних операціях від діяльності позичальника і від реалізації запоруки за відповідним кредитним договоромдо початку інспекційної перевірки в терміни, визначені в запиті про її надання.