Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Держорганам можуть заборонити виступати засновниками друкованих ЗМІ

25 березня 2013, 12:38
139
0
Автор:
Реклама

Минулого тижня був зареєстрований проект закону про реформування друкарських засобів масової інформації № 2600поданий Н. Томенко, Р. Рауповым, И. Мирошниченко, С. Курпилем, і Н. Баграевым. У пояснювальній записці депутати посилаються на рекомендації Парламентської Асамблеї Ради Європи відносно заклику почати роздержавлення друкованих ЗМІ, заснованих органами держвлади і місцевого самоврядування.

Відмітимо, що того ж дня, коли був поданий законопроект - 21 березня, Президент доручив Н. Азарову до 5 квітня подати проект відносно роздержавлення друкованих ЗМІ.

Встановлюється, що органи держвлади, інші держоргани і органи місцевого самоврядування не можуть виступати засновниками (співзасновниками) друкованих ЗМІ.

Реформування друкованих ЗМІ і редакцій здійснюється наступними способами:

1) вихід органів держвлади, інших держорганів і органів місцевого самоврядування із складу засновників (співзасновників) друкарського ЗМІ і редакції - у разі відсутності державного (комунального) майна в майні редакції;

2) вихід відповідних органів із складу засновників з перетворенням редакції членами його трудового колективу у господарське суспільство зі збереженням назви, цільового призначення і тематичної спрямованості друкарського ЗМІ;

3) вихід відповідних органів із складу засновників з наступною приватизацією майна редакції, що знаходиться в державній або комунальній власності, - у разі, коли трудовий колектив редакції не уявляє впродовж встановленого терміну пропозиції про участь в реформуванні друкарського ЗМІ;

4) перетворення друкованих ЗМІ в офіційні друкарські видання органів держвлади, інших держорганів і органів місцевого самоврядування за рішенням їх засновників (співзасновників).

Передбачається, що впродовж 3 місяців з дня набуття чинності закону трудовий колектив редакції на загальних зборах, на яких є присутніми не менше 3/4 загальної кількості працівників, що знаходяться в її штаті, приймає рішення про реформування друкарського ЗМІ і редакції і подає засновникові (співзасновникам) пропозицію відносно способу реформування.

Центральний орган виконавчої влади по забезпеченню реалізації держполітики в інформаційній і видавничій сфері забезпечує складання, ведення і оновлення Звідного списку об'єктів реформування на підставі інформації, що представляється засновниками (співзасновниками) друкованих ЗМІ і редакцій.

Крім того, при реформуванні друкарського засобу масової інформації не допускається зміна державної мови видання.

Журналістам, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку і мали на момент реформування не менше 20 років страхового стажу на посадах журналістів в державних і комунальних друкованих ЗМІ або інший стаж роботи, який зараховується в стаж держслужби, пенсії нараховуються із застосуванням норми, методики і порядку нарахування пенсії державному службовцеві.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини