Наказом від 11.02.2013 р. № 83 Минагрополитики затвердило перелік питань для здійснення планових заходів держнагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог технічного регламенту зернового складу в процесі зберігання зерна і продуктів його переробки.
Згідно з документом, зерновий склад для надання послуг зі зберігання зерна і продуктів його переробки повинен мати:
- зерносховище;
- необхідне устаткування для зберігання зерна;
- персонал відповідної кваліфікації для надання послуг зі зберігання зерна;
- проектну, технічну і нормативну документацію для об'єктів виробничого призначення на технологію, устаткування, прилади, зернову продукцію, методи визначення її якості.
Документ встановлює такі вимоги:
1. Основні вимоги до зернового складу, зокрема, перевіряється щомісячне декларування зерна, що зберігається.
2. Вимоги до території зернового складу. Серед іншого, потрібна наявність отмостков по периметру зерносховищ.
3. Вимоги до інженерних споруд і мережі. Встановлено, що на переїздах через залізничні колії має бути автоматична сигналізація.
4. Вимоги до об'єктів виробничого призначення. Так, перевіряється наявність на кожному механізованому складі не менше двох додаткових кнопок "стоп", розташованих із зовнішнього боку (по одній з кожного боку), для термінового відключення транспортера нижньої галереї.
5. Вимоги до місткостей залізобетонних елеваторів зернового складу. Перевірятимуть, чи закриваються місткості суцільним перекриттям зі встановленими в них завантажувальними і лазовими (600 х 500 мм) люками із спеціальними кришками.
6. Вимоги до вагового устаткування.
7. Загальні вимоги до виробничо-технологічної лабораторії (ПТЛ). Зокрема, вимагається, щоб ПТЛ мала приймальну лабораторію з розташованими при в'їзді на територію зернового складу оглядовим майданчиком і цеховою лабораторією в елеваторі.
8. Вимоги до ПТЛ при очищенні, сушці, зберіганні зерна.
9. Вимоги до прийому і оформлення зерна. Вказано, що оформлення зерна повинне вестися по формі № 36 кількісно-якісного обліку зерна і продуктів його переробки.
10. Вимоги до розміщення зерна і оформлення контролю стану його зберігання.
11. Вимоги до ведення і оформлення складських документів на зерно і зачистки зерносховищ.
Встановлено, що перелік являється вичерпним. Здійснення планових заходів держнагляду (контролю) за дотриманням суб'єктами господарювання вимог технічного регламенту зернового складу в процесі зберігання зерна і продуктів його переробки з інших питань, які не включені в перелік, забороняється.
Наказом також затверджена уніфікована форма акту перевірки.