Фіналу передували півфінальні дебати, які відбулися 14 березня і куди за результатами Відбіркового туру з 8 команд пройшли команди КИМО-київський університет права, КНЭУ - юридичний факультет КНУ им.Т. Шевченка. Кожен з півфіналістів підготував свій варіант фінального арбітражного рішення в спорі по міжнародного договору купівлі-продажу, примірявши на себе, таким чином, окрім ролі позивача і відповідача, також роль міжнародного арбітра.
За результатами півфінальних дебатів у Фінал EAC Moot Court вийшли команди КИМО і КНЭУ.
На підготовку до вирішальної сутички у конкурсантів залишалося усього лише півдня, оскільки завдання було таємним і про нього команди упізнали тільки після закінчення передостаннього конкурсного дня. Суть його полягала в тому, що кожній команді належало знайти правові підстави для відмови у визнанні і приведенні у виконання арбітражного рішення в Україні на підставі Нью-йоркської конвенції 1958 року.
На думку жюрі, до складу якого увійшли Президент ЕАП Геннадій Пампухаглава представництва ЕАП в Україні Костянтин Пильковкерівний партнер AstapovLawyers Андрій Астаповзасновник "Бюро примирення Ірини Калинской" Ірина Калинскаярадник ЮК Sayenko Kharenko Олена Перепелинскаяпозиція і аргументи команди КИМО виявилися сильніше. Вона, отримавши велику суму окулярів, і отримала перемогу.
Нагадаємо, минулого року перемогла команда Київського національного університету ім. Т. Шевченка
У рамках Фіналу ІІ Національного конкурсу з міжнародного арбітражу відбулася офіційна презентація студентського комітету "Arbitrage Young People" - молодіжного крила Європейської арбітражної палати, яке на сьогодні об'єднує більше 200 студентів з різних країн Європи і світу.
За інформацією прес-служби ЕАП.