Ця сторінка доступна рідною мовою. Перейти на українську

Сума поверненої поворотної фінансової допомоги не включається в дохід платника єдиного податку

18 березня 2013, 15:56
583
0
Автор:
Реклама

У листі від 11.02.2013 р. № 1990/6/17-1216 ДПС вказала, що згідно ст. 292 Податкового кодексудо складу доходу платників єдиного податку, не включаються суми фінансової допомогинаданою на поворотній основі, отриманій і поверненій впродовж 12 календарних місяців з дня її отримання, і суми кредитів.

Враховуючи, що поворотна фінансова допомога - це сума коштів, що поступила платникові податків в користування за договором, який не передбачає нарахування відсотків або надання інших видів компенсації у вигляді плати за користування такими засобами, і що є обов'язковою до повернення, її отримання не приводить до збільшення доходу платника податку відповідно до пп. 3 пункти 292.11 ст. 292 НК.

ДПС відмітила, що податкові наслідки такої операції мають певні особливості, обумовлені податковим статусом позикодавця і терміном повернення фінансової допомоги останньому. У обліку особи, що надала поворотну фінансову допомогу, податкові зобов'язання не змінюються як при її видачі, так і при її зворотному отриманні. Отже, сума поверненої поворотної фінансової допомоги не включається в дохід платника єдиного податку.

Також податкова звернула увагу на те, що поворотна фінансова допомога в Цивільному кодексі відповідає договору позики, особливості укладення якого визначені ст. 1046 - 1053 ГК. Крім того, згідно пп. 6.1 п. 1 ст. 4 Закону "Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг" - є фінансовою послугою. Відповідно до частини першої ст. 5 Закону фінансові послуги надаються фінансовими установами, а також, якщо це прямо передбачено законом, фізособами - суб'єктами підприємницької діяльності. Відповідно до ст. 1 Закону фінансовим кредитом є засоби, які надаються у позику юр- чи фізособі на певний термін і під відсотки. Таким чином, надати засоби в позику під відсотки мають право тільки фінансові установи.

Крім того, ДПС разъянила, що згідно ст. 291 НК не можуть бути платниками єдиного податку суб'єкти господарювання (юрособи і фізособи - підприємці), що здійснюють діяльність у сфері фінансового посередництва, окрім сфери страхування, яка здійснюється страховими агентами, визначеними Законом "Про страхування", сюрвейєрами, аварійними комісарами і аджастерами, визначеними розділом III НК.

Залиште коментар
Увійдіть щоб залишити коментар
Увійти

Схожі новини