Наказом від 19.02.2013 р. № 104 Минагрополитики затвердило Порядок оформлення, вручення (напрями) приписів у разі виявлення порушень земельного законодавства.
Порядок встановлює процедуру оформлення, вручення (напрями) приписів керівникам юрособ і фізособам (у тому числі керівникам суб'єктів господарювання і фізособам - підприємцям), що зробили порушення земельного законодавства по використанню і охороні земель усіх категорій і форм власності, реєстрації приписів, здійснення контролю за виконанням приписів.
Встановлено, що припис - це обов'язкове для виконання в певні терміни письмова вимога державного інспектора сільського господарства, яке оформляється, вручається (спрямовується) керівникам юрособ і фізособам по усуненню порушень земельного законодавства.
Від імені інспекційних органів оформляти і вручати (направляти) приписи особам, що зробили порушення земельного законодавства, здійснювати контроль за їх виконанням мають право: Головний державний інспектор сільського господарства України, його перший заступник і заступник, головні державні інспектори сільського господарства в АРК, областях, містах Києві і Севастополі, їх перші заступники і заступники, старші державні інспектори і державні інспектори сільського господарства відповідних територій.
Згідно з документом, термін усунення наслідків правопорушення встановлюється державним інспектором, але не може складати більше 30 днів.
Контроль за своєчасністю і повнотою виконання вимог, вказаних в приписі, здійснює державний інспектор, який вручив припис, або державний інспектор, на якого покладений контроль за його виконанням.
У випадку невиконання предписания впродовж зазначеного в нім терміну державний інспектор складає протокол про админправонарушениі за невиконання припису. З метою припинення порушення земельного законодавства і усунення його наслідків державний інспектор повторно видає припис і встановлює новий термін з вимогою припинити порушення земельного законодавства і усунути його наслідки, який не повинен перевищувати 30 днів.
При повторному невиконанні припису особою, що зробила порушення земельного законодавства, і при прийнятті відносно нього усіх можливих заходів адміністративної дії інспекційний орган вносить клопотання у орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування (по місцю знаходження земельної ділянки, на якому здійснено порушення) для розгляду питання про припинення права користування земельною ділянкою, використовуваною з порушенням вимог земельного законодавства, і інформує про це відповідний орган прокуратури.
Положення про порядок оформлення, видачі і реєстрації приписів у разі виявлення порушень земельного законодавства від 09.03.2004 р. визнано утритившим силу.